V sérii zatím platilo pravidlo, že kdo dá první gól, ten vyhraje. Tentokrát bylo vše jinak. Dynamo šlo do vedení v nástupu do druhé třetiny, kdy se prosadil Zohorna. Slezané na to reagovali třemi brankami, což bylo rozhodující.

„Druhou třetinu jsme od té inkasované branky sehráli velice dobře. Došli jsme do dvougólového vedení a i když jsme vteřinu před jejím koncem inkasovali zneklidňující branku na 2:3, už jsme to ve třetí třetině uhráli,“ řekl trenér Třince Zdeněk Moták.

Kari Jalonen
Zámořské klenoty pro mistrovství? Jalonenovi už se rýsují první varianty z NHL

„Na začátku druhé třetiny jsme šli do vedení 1:0, jenže od té doby jsme nebyli dostatečně důrazní. Góly na 1:1 a 1:2 jsme měli mít pokryté. Když odskočili na 1:3, bylo to už těžké,“ vykládal kouč Pardubic Radim Rulík. „Třinec se zase zaměřil na kvalitní obranu a bylo složité je přetlačit. Přesto jsme snížili a ve třetí třetině udělali vše, abychom srovnali. To se nám ale nepodařilo,“ dodal.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Zohorna (R. Kousal), 40. A. Musil (Mandát, Čerešňák) – 25. Čukste (Marcinko, J. Jeřábek), 33. M. Růžička (Chmielewski), 34. M. Růžička (J. Jeřábek), 59. Kurovský (Nestrašil). Rozhodčí: Kika, Šindel – Svoboda, Hynek. Vyloučení: 3:4, navíc Zohorna – Nestrašil 5 minut. Využití: 1:1. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Stav série: 2:3.

Pardubice: Will – T. Dvořák, Košťálek, D. Musil, Čerešňák, Vála, J. Kolář, Hrádek – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Mandát, A. Musil, Vondráček – Říčka, Rákos, Paulovič. Trenér: Rulík.

Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kaňák, Doudera, Mar. Adámek, Čukste – Chmielewski, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, M. Roman, Kurovský – Hudáček, Voženílek, Dravecký – Svačina, Vrána, Hrňa. Trenér: Moták.