Měla to být žhavá posila ušitá přímo na míru letošním bojům o Pohár T. G. Masaryka. Hokejová Sparta si od kanadského tvrďáka Zacka Kassiana slibovala velké věci, nakonec jej ale v play-off ani jednou nevypustila na ledovou plochu. Bývalý spoluhráč slavného Connora McDavida stihl odehrát v nejvyšší domácí soutěži pouhých osm zápasů.

Zack Kassian ve Spartě skončil.
Posila z NHL? Kassian skončil ve Spartě po dvou měsících, z osobních důvodů

Poté se z ničeho nic sbalil a bez většího rozloučení zase odletěl zpátky domů za oceán. A Pražané s trenérem Grossem tak válčí ve čtvrtfinále proti Liberci již bez své nedávné posily. „Klub s ohledem na hráčovo soukromí a právě probíhající play-off nebude ukončení spolupráce podrobněji rozebírat. Zackovi přejeme vše nejlepší v osobním i hokejovém životě,“ uvedl klub v prohlášení.

Hokejovým rybníčkem se momentálně šíří hned několik verzí konce tohoto krátkého angažmá, podle dostupných informací by však za nečekaným rozvázáním spolupráce měly být Kassianovy problémy s životosprávou. Oficiálně prezentované jako osobní důvody.

A to nenechalo vůbec klidným bývalého extraligového útočníka a v současné době také experta stanice O2 TV Sport Radka Dudu, který se do vyhlášeného ranaře pustil hodně drsným způsobem.

Kassian si udělal z výletu rovnou plán A

„Když ho (Kassiana) Sparta podepisovala, tak si vzpomínám, že jsme si říkali, jestli sem přijede něco vyhrát, nebo se jenom zúčastnit a udělat si takový ten evropský trip,“ zahájil svůj monolog mistr se Slavií z roku 2003.

„Samozřejmě jde zvládnout oboje, ale nejdřív musíte něco vyhrát a až pak si případně udělat ten plán B. Jenže Kassian si z toho výletu do Prahy udělal rovnou plán A a to je velký problém,“ podotkl Duda, jehož chování kanadské posily Sparty hodně zklamalo.

Hromadná potyčka mezi střídačkami ve čtvrtfinále mezi Spartou a Libercem
Disciplinárka jako utržená ze řetězu? Totální chaos, tvrdí o suspendacích Koreis

I kvůli tomu, že čeští hokejisté by s podobným přístupem v zahraničí okamžitě vyhořeli. „Abych byl upřímný, tak mě tohle strašně štve. Když jako český hráč odcházíte do ciziny, tak jste pod neustálým drobnohledem, jestli se chováte jako správný profík, jak se o sebe staráte a tak podobně,“ připomněl útočník se zkušenostmi z Finska či Švýcarska.

„A když pak vidím některé ty Kanaďany, jak přijdou do naší soutěže, tak mi přijde, že si z nás dělají normální pr*el,“ dodal zcela otevřeně. „To, co tady předvedl Zacka, je pro mě neakceptovatelné a přesně takové hráče já úplně nesnáším,“ nebral si servítky Duda.

Závěrem ještě doplnil, že kdyby se v takové situaci jednalo o jeho hráče, tak by se s dalším osudem hříšníka vůbec nemazal. „Být to na mně, tak mu žádnou letenku nekoupím a poslal bych ho lodí,“ pobavil ve studiu.