Je to obrovská rána pro celý český hokej. S případnými službami českého útočníka totiž rozhodně počítal i trenér reprezentace Radim Rulík, který se však nyní může s nadějí New Yorku Rangers definitivně rozloučit. Zdravotní potíže Filipa Chytila budou mnohem vážnější, než se původně očekávalo.

Gólman David Rittich v pátečním utkání proti Coloradu, ve kterém od druhé třetiny nahradil jedničku Kings Cama Talbota.
Spokojený gólman. Rittich dostává šanci v Kings a užívá si konečně teplé podnebí

A čtyřiadvacetiletý centr tak přijde nejen o domácí květnový šampionát v Praze, ale zejména celý zbytek sezony v zámořské NHL. „Byly to nejtěžší tři měsíce mého života a nebylo to snadné pro mou rodinu, moje nejbližší a samozřejmě ani pro celou organizaci NY Rangers. Musíme ale v těchto těžkých chvílích zůstat pozitivní a myslet na to, co je před námi,“ napsal Chytil na sociálních sítích.

„Vrátím se silnější,“ dodal odhodlaně český kanonýr, jenž si v uplynulém ročníku připsal v dresu Rangers hned 45 kanadských bodů, čímž zároveň stanovil své nové kariérní maximum. Letos ovšem stihl naskočit pouze do deseti utkání.

Již čtvrtý otřes mozku během kariéry za mořem

S prohlášením posléze přispěchalo i vedení newyorské organizace, která si služeb rodáka z Kroměříže váží již sedmým rokem. „Nejvyšší prioritou naší organizace je Filipovo zdraví a budeme ho v jeho zotavování dál naplno podporovat, aby se mohl pokusit vrátit v sezoně 2024/25,“ uvedli Rangers s tím, že Chytilovo zranění se nachází v horní části těla.

Český útočník si zranění přivodil na začátku listopadu, kdy musel v utkání proti Carolině předčasně odstoupit z ledu po srážce se soupeřem. A přestože při kontaktu nebyla přímo zasažena hlava, dle zámořských médií utrpěl účastník loškého šampionátu nepříjemný otřes mozku. Již čtvrtý během své kariéry v NHL.

A jen další z výčtu zdravotních komplikací, které pozastavily rozjetého kanonýra s číslem 72 na zádech. Chytil byl tentokrát dokonce organizací uvolněn do domácího „léčení“ v Čechách, odkud se po pár týdnech rehabilitace a individuálních tréninků vrátil zpět do zámoří. Zapojení do plné přípravy s prvním týmem Rangers ale neklaplo.

Chytila si v New Yorku vybrali už v roce 2017 v rámci prvního kola draftu. V NHL nastoupil k 337 zápasům, v nichž vstřelil 64 gólů a navrch si připsal 80 asistencí. Loni v březnu navíc uzavřel s Rangers novou čtyřletou smlouvu na 17,75 milionu dolarů. Co bude dál, je ale zatím ve hvězdách.

Vstřelené góly Filipa Chytila v loňské sezoně NHL:

Zdroj: Youtube