Boston – Organizátoři odmetli sníh a fanoušci se bavili.

„Fenway Park byl svědkem mnoha skvostných okamžiků, nic podobného jako gól, ale ještě neviděl,“ smál se šéf baseballových Boston Red Sox Tom Werner.

Právě jeho klub dal povolení, aby se na legendárním místě odehrál další díl zápasů NHL s názvem Winter Classic. Domácí Bruins přivítali Philadelphii.

38 112 fanoušků vidělo na vlastní oči nezapomenutelnou hokejovou bitvu. Davy, které jindy ohromují homeruny či slavní hudebníci jako Bruce Springsteen, Rolling Stones nebo Paul McCartney, byly tentokrát uvytržení z hokejistů.

„Fenway Park zkrátka není jen baseball, ale spoustu dalších akcí. Když jsme byl malý sledoval jsem tady fotbalové utkání mezi Patriots a Jets, nezapomenutelný moment,“ dodal Werner.

Jeho kolegy stálo pořádání takové akce několik bezesných nocí. „Pohostit osmatřicet tisíc fanoušků uprostřed zimy je rozhodně něco jiného než v létě baseballové nadšence,“ pravil Jonathan Gilula, obchodní šéf Red Sox.

Jiné je hlavně proto, že v Bostonu občas mrzne jak praští a sněhová peřina rovněž není na konci prosince nic neobvyklého. Hokejoví velikání měli ale kliku. „Pomohla nám matka příroda. I když na Silvestra jsme museli ze sedaček odmetat sníh, utkání nebylo ohroženo,“ uvedl Gilula.

Domácí tým byli po výhře žíznivější. Hokej se hrál jako hrom. Takový se v základní části vidí málokdy. Spíš připomínal urputnou bitvu o Stanley Cup.

Bruins sice dlouho prohrávali, v závěru je ale spasil veterán Recchi, který vyrovnal. V prodloužení pak rozhodl Němec Sturm. Boston vyhrál 2:1.

„Neuvěřitelný scénář,“ kroutil hlavou kouč Medvědů Cloude Juliena. „Abych se přiznal, nesoustředil jsem se jen na hru, ale i na to, co se děje kolem. Fenway Park mě nadchnul.“

Nejstarší stadion slavné americké baseballové ligy MLB se stal příjemným hostitelem nevšední podívané.

„Fenwy Park, to je historie. Na tenhle okamžik nezapomenu do konce života,“ uvedl lídr Bruins Patrice Bergeron, jinak velký baseballový fanoušek.

Hráči pod širým nebem zapomněli na zimu a od první minuty bylo jasné, že Bruins nechtějí na městském posvátném místě výsledkově ztroskotat. „Na tomhle místě prostě musítě chtít vyhrát za každou cenu,“ připustil Bergeron.

Po klíčové Sturmově trefě v prodloužení se hokejisté Bostonu sesypali na střelce jako roj čmeláků na sklenici medu.

„Gól jsem měl jako na talíři. Stalo se to přímo přede mnou, bylo to báječně. Všichni jsme naskákali na Sturmyho. Není nic lepšího než být v takový moment na ledě. Opravdu jsem si připadal, jakobychom vyhráli pohár,“ jásal kapitán domácích Zdeno Chára.

I to napovídá, že si aktéři atraktivní bitvy sváteční okamžiky vychutnávaly ostošest.

„Kluci byli ve čtvrtek s rodinami, užívali si, ale všichni si byli vědomi, že pátek je pro nás velkým dnem. A protože jsme vyhráli, je příběh o to kouzelnější,“ řekl nakonec Julien.

Boston – Philadelphia 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky: 58. Recchi, 62. Sturm - 25. Syvret. Střely: 26:25.

Buffalo – Atlanta 4:3 v prodloužení(0:0, 1:3, 2:0 – 1:0)
Branky: 38. a 45. Hecht, 43. Connolly, 65. Roy – 30. Kovalčuk, 32. Kane, 37. Little. Střely: 23:35.