„Přestup se udál opravdu rychle a pomohlo mi k němu to, co se událo s Plekym. Agent mluvil s Kometou, která měla zájem, a za dva tři dny už bylo všechno hotové,“ pravil Klepiš.

Mistr světa z roku 2010 v kádru Bruslařů po konci uplynulého ročníku extraligy neprodloužil smlouvu. „Prožil jsem tam krásné roky, měli jsme super partu. Boleslav se ale rozhodla hrát s mladšími, což naprosto chápu. Pro mě teď přišla šance v Kometě a jde o novou výzvu. Chci ukázat, že hokej hrát pořád umím,“ hlásil Klepiš.

Žádný pes obranář

Bývalý hráč Washingtonu ale zároveň přiznal, že po konci ve středočeském klubu chtěl původně zůstat blíž svému pražskému bydlišti. „Když se ale ozvalo Brno, nebylo co řešit. Hned jsem věděl, že nabídku přijmu, takový klub se prostě neodmítá,“ zdůraznil Klepiš.

Se šestatřicetiletým mazákem se zatím v brněnském týmu počítá do druhé formace k Peteru Schneiderovi a Tomáši Vincourovi. Mezi nimi zaplní mezeru právě po Plekancovi.

„Kuba je trochu jiný typ hráče než Pleky, má odlišné držení hole a očekáváme od něj spíš finální nahrávky. Není až takový pes obranář,“ popsal novou posilu brněnský asistent trenéra Radek Bělohlav.

Slávistický odchovanec Klepiš dosud odehrál v české hokejové extralize 435 zápasů, v nichž zaznamenal 91 branek a 160 asistencí.

„Vím, že jsem nepřišel, abych zabránil co nejvíc gólům, čeká se ode mě spíš produktivita. Chci hlavně pomoct týmu k co nejlepším výsledkům a je jedno, jakým způsobem,“ podotkl Klepiš.

Jedna z jeho hlavních předností je všestrannost. „Jde o hráče na post centra nebo křídlo, může hrát přesilovky i oslabení. Získali jsme hráče do prvních dvou pětek. O jeho dovednostech se nemusíme vůbec bavit,“ poznamenal Bělohlav.

Nepřišel radit

Klepiš má podle předpokladů zaujmout v brněnském celku vůdčí roli. Nejen na ledě, ale i v kabině.

„Věkem bych určitě měl patřit k lídrům a třeba se tak stane, až časem kluky víc poznám. V týmu je sice spousta mladých hráčů, ale jsou šikovní. Nepřišel jsem, abych jim radil a rozdával rozumy, protože jsem už něco odehrál. Samozřejmě když budou potřebovat, pomůžu s čímkoliv,“ řekl Klepiš a dodal: „Co ale vím, tak Něma (obránce Ondřej Němec, pozn. red.) byl vždycky v kabině ukecaný. Aspoň ve Lvu Praha, tak doufám, že je takový i tady,“ culil se Klepiš.

S Němcem se pražský rodák potkal nejen na klubové úrovni, ale také v reprezentaci, kde se společně radovali z posledního vítězství národního týmu na světovém šampionátu v Německu v roce 2010. „Už jsme se potkali, sotva mě pozdravil a už mi hlásil: Čau, jsem pokladník,“ smál se Klepiš.

Do úterního pohárového utkání v Pardubicích (Kometa padla s Dynamem 1:5) ovšem Klepiš ještě nenaskočil.

„Byl jsem na ledě teprve popáté a je to znát. Letní přípravu můžete dělat klidně pět měsíců, ale jak vlezete na led, tak je pohyb úplně jiný. Ovšem zase na tom nejsem tak špatně, že bych nemohl dýchat. Stačí tři čtyři tréninky a dostanu se zase do komfortu,“ uzavřel Jakub Klepiš.