Ačkoliv výsledek vypadá jasně, vítězství se tak jednoduše nerodilo. Čeští hokejisté vstoupili do zápasu rozpačitě, v úvodu se nevyvarovali vyloučení a přečkali několik šancí Norů, než sami dvakrát udeřili.

„Začátek byl těžký, Norové velice dobře bruslí, hrají silově. Znovu jsme apelovali na disciplínu, ale měli jsme tři vyloučené už v první třetině, z toho dva fauly v útočném pásmu. Navíc šlo o zbytečné fauly, které nemůžeme tolerovat. Takže proběhla důrazná domluva po první třetině, pak už jsme šli na trestnou jen jednou,“ přiznal trenér Patrik Augusta pro web hokej.cz, že začátek utkání nebyl úplně podle jeho představ.

Útočník Eduard Šalé v dresu národního týmu
Čeští junioři si spravili chuť. Na mistrovství světa přehráli Norsko 8:1

Dvoubrankové vedení navíc Norové v úvodu druhé části stáhli na jediný gól. Augusta ale přesto byl optimistou. „Inkasovaný gól byl spíš náhodnou střelou s tečí těsně před brankářem, věřil jsem mužstvu,“ uvedl.

Soupeři ale Češi ve druhé dvacetiminutovce vstřelili nejprve třetí gól a pak zasadili dva rychlé údery. Trenér viděl paralelu i s předcházejícím utkáním. „Je to podobné, jako když jsme prohrávali se Slováky. Po čtvrtém, pátém gólu na tým padne deka a jeho hra už je spíše o hlavě. Pomohlo nám, že jsme kontrolovali hru s pukem na hokejkách,“ všiml si.

Vydařené přesilovky

Tři z osmi českých branek padly v přesilových hrách. „Dneska se nám v početní výhodě ukázali střelci, které tam máme. Vyšly i nějaké signály, které trénujeme. Ale utkání už skončilo, je to za námi a musíme se dobře nachystat na USA. Nečeká nás nic jednoduchého, takže není potřeba lítat v oblacích. Některé věci se nám povedly, jiné ne. Jsme rádi, jak mužstvo zareagovalo po včerejší ‚nakládačce‘. Pořád ale máme hodně práce,“ je si Augusta dobře vědom.