Českému týmu výrazně usnadnil vstup do sobotního utkání faul domácího Laaksonena a následná využitá přesilová hra. Skóre otevřel už ve 4. minutě pozdější hrdina večera Voženílek, jehož ideálně před brankou našel Filippi.

Český útočník Radan Lenc slaví úvodní branku národního týmu v utkání proti Švédsku.
Rulíkův snový debut u nároďáku. Hokejisté si na úvod Karjaly poradili se Švédy

Finové poté zvýšili aktivitu, místo vyrovnání ale podruhé inkasovali, když Sedlák vybojoval puk ve středním pásmu a přesně střílející Stránský překonal debutujícího brankáře Taponena. Vydařenou českou pasáž pak ještě vyšperkoval ve 13. minutě opět Voženílek, jenž se prosadil již podruhé v utkání.

„Máme opravdu silný tým. Věřili jsme si a ukázali, že jsme lepší,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi střelec Voženílek. „Ukázalo se, že když na ně zatlačíme, tak začnou chybovat, z čehož jsme dneska těžili,“ dodal kanonýr třineckých Ocelářů.

Sestřih druhého utkání národního týmu na turnaji Karjala:

Zdroj: Youtube

Opaření Finové však dokázali rychle odpovědět. Už o 49 sekund později snížil po přečíslení dva na jednoho Huuhtanen, který vzal zakončení na sebe a prostřelil bezmocného Málka.

Češi následně přežili dvě oslabení, ve druhém se dokonce do brejku dostal Filippi, ve 26. minutě ale snížil Suomela, jenž našel mezeru mezi tělem a rukou Málka. O dvě minuty později navíc dokázali domácí vyrovnat, když dostal ideální přihrávku mezi kruhy Erholtz a český gólman neměl šanci zasáhnout.

Tomáš Rolinek hájil bránu Třebechovic v krajské lize.
Rolinek už nechce na sebe hráčskou výstroj. Teď mám gólmanskou kariéru, směje se

Vzápětí mohl dokonce otočit zápas domácí Repo, Málek ale svůj tým před probuzeným finským publikem podržel. Rulíkův výběr se dokázal z nepříjemných direktů úspěšně oklepat a získal vedení zpět na svou stranu, poté co využil druhé vyloučení Laaksonena v zápase.

Pod Tomáškův gól se opět krásnou přihrávkou podepsal Filippi, jenž nastoupil poprvé na turnaji a potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče extraligy. A z české strany to ještě nebylo vše. O chvíli později vybojoval Kovařčík v útočné třetině puk a Stránský svou druhou brankou v utkání korunoval svůj skvělý výkon.

Podruhé už Češi náskok neztratili, navíc dokázali využít větší risk domácích. Sedlák ještě z brejku šestý gól nepřidal, ale Tomášek v 52. minutě se štěstím ano. Finové se rozhodli riskovat bez brankáře a Lenc se střelou přes celé hřiště postaral o sedmou branku národního týmu.

I přes jisté vítězství v turnaji však čeká svěřence kouče Rulíka ještě nedělní střetnutí se Švýcarskem, které je na programu od 12 hodin.

Hokejový turnaj Karjala:

Finsko - Česko 3:7 (1:3, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Huuhtanen (Björninen), 26. Suomela (Repo, Oksanen), 28. Erholtz (Jääskä, Julius Mattila) - 4. Voženílek (Filippi, Tomášek), 11. M. Stránský (O. Kovařčík, Sedlák), 13. Voženílek (J. Galvas, Jandus), 37. Tomášek (Filippi, Voženílek), 38. M. Stránský (O. Kovařčík), 52. Tomášek (P. Kousal, Lenc), 55. Lenc. Rozhodčí: Holm (Švéd.), Hürlimann - Fuchs (oba Švýc.), Lundgren (Švéd.). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:2. Diváci: 11.159.

Finsko: Taponen - Saarijärvi, Riikola, Niku, Friman, Laaksonen, Leskinen, Jesper Mattila, Vittasmäki - Repo, Suomela, Oksanen - Turkulainen, Borgström, Vesalainen - Huuhtanen, Björninen, Koivunen - Erholtz, Julius Mattila, Jääskä. Trenér: J. Jalonen.

Česko: Málek - Košťálek, Dvořák, Knot, Ticháček, Zámorský, Pyrochta, Jandus, J. Galvas - M. Stránský, Sedlák, O. Kovařčík - Flek, Voženílek, Jašek - P. Kousal, Tomášek, Lenc - Ordoš, Filippi, Kubík. Trenér: Rulík.