Kladenský rodák Vejvoda se do klubu vrátil předloni po 26 letech a působení ve Švédsku. V obou sezonách pod jeho vedením skončili Rytíři v základní části na posledním 14. místě, následně pokaždé bez problémů uhájili extraligovou příslušnost v baráži po výhrách 4:0 na zápasy nad nejlepšími prvoligovými celky Zlínem a letos Vsetínem. Společně s mistrem světa z Vídně 1996 Vejvodou skončil i asistent Pavel Skrbek.

Klub, jenž se zachraňoval v baráži už třetí rok po sobě, opouští také brankáři Landon Bow a Mareks Mitens, obránci Jake Dotchin, Chris Martenet, Ondřej Slováček a Jakub Babka, který střídavě nastupoval i v útoku, a zkušený útočník Jakub Klepiš.

Jakub Voráček.
Voráček vábí do Prahy Hartnella i Lindrose. Pivo na Staromáku je lákadlo, říká

Kladno má aktuálně na soupisce 12 hokejistů včetně brankářské jedničky Adama Brízgaly, jenž zažil po prosincovém zranění úspěšný návrat v baráži, kde inkasoval ve čtyřech zápasech osmkrát a měl úspěšnost zákroků 93,4 procenta. Kanaďan Bow opouští Středočechy po třech letech. V první sezoně 2021/22 zasáhl do všech 56 utkání základní části a s 3298 odchytanými minutami se stal extraligovým rekordmanem. Lotyš Mitens přišel do klubu v lednu po Brízgalově zranění.

Mezi čtyřmi pokračujícími obránci je i reprezentant Jiří Ticháček, jenž byl se 43 body za 13 branek a 30 asistencí nejproduktivnějším zadákem základní části extraligy.

V mateřském klubu zůstává mimo jiné i kapitán Radek Smoleňák, který se vrátil do Kladna loni v říjnu po více než 12 letech. Brzy čtyřicetiletý Klepiš, mistr světa z roku 2010, končí v Kladně po dvou sezonách.

Trenér reprezentace Radim Rulík
Rulík nominoval pětici finalistů extraligy. Do Brna pozval Voženílka či Sedláka

"Pokračování zbylých hráčů loňské sestavy je předmětem pokračujících jednání. Jména hráčů s nově uzavřenými smlouvami budou představena v nadcházejících dnech," uvedl klub.

V příštím ročníku by se mohl v kladenském dresu znovu objevit na ledě také dvaapadesátiletý hrající majitel Jágr, jenž před startem baráže v rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že se chce co nejlépe připravit na svou poslední sezonu.