Úvod zápasu se přitom české dvacítce povedl na výbornou. Hned na začátku druhé minuty se totiž krásnou kombinací blýskla druhá formace, na jejíž konci stál po Becherově chytré přihrávce přesně tečující Dominik Rymon. Svěřenci kouče Augusty byli aktivnější i v dalším průběhu první třetiny, nicméně všechny střelecké pokusy pokryl dobře připravený Adam Gajan ve slovenské brance.

Další ročník světového šampionátu dvacítek je tu. Jedním z lákadel bude i český kanonýr Jiří Kulich
Show hvězdných teenagerů? V akci Pastův kolega, české eso i skandinávské klenoty

Národnímu týmu skvěle vycházelo aktivní napadání, kterým se prezentoval i loňský stříbrný výběr pod vedením trenéra Radima Rulíka. Ten přímo z tribuny sledoval kontrolovaný výkon mladíků včetně gólmana Michaela Hrabala, jenž měl práci až v závěru úvodního dějství. Bez větších problémů si však čeští hokejisté odnesli do kabin hubené vedení 1:0.

Po přestávce ale přišel nečekaný kolaps. V úvodu druhé části kryl český gólman únik Petrovského, který se radoval až při Alscherově vyloučení. Z pravého kruhu se opřel do Mešárovy přihrávky a překonal přesouvajícího se Hrabala. Slováci byli aktivní, navíc se Augustův výběr musel bránit i při trestech Redlicha a Alschera. Už při plném počtu hráčů na ledě měl další možnost Mišiak, ale ve slibné příležitosti minul.

Od druhé třetiny slovenský koncert

V 38. minutě po objetí branky ohrozil Gajana v ojedinělé české příležitosti Sapoušek. O půl minuty později se naopak radovali z obratu svěřenci kouče Feneše. Z hranice pravého kruhu vystřelil Repčík přes clonu před Hrabalem, jemuž puk propadl za brankovou čáru. Odpovědět pak mohl Šalé. Ještě před pauzou se však souboji s Pekarčíkem zranil bek Adam Jiříček, který ještě zkusil hrát v úvodu třetí části, ale posléze musel odstoupit.

Hned po 82 sekundách třetí třetiny využil početní výhodu Honzek, který se prosadil z dorážky po Mišiakově střele a Slováci vedli už o dvě branky. Ve 45. minutě se soupeř prosadil dokonce v oslabení. Štrbák udržel puk v útočném pásmu a Žabka zamířil zpoza levého kruhu do protějšího horního rohu Hrabalovy branky. A za dalších 67 vteřin při hře čtyř proti čtyřem se trefil přesně z pravého kruhu Petrovský, který skóroval již podruhé v utkání.

V čase 49:37 po Čechově faulu měl navíc Repčík možnost trestného střílení, ale na českého gólmana nevyzrál. V 52. minutě zkorigoval stav šťastně Matyáš Šapovaliv, který sice Gajana nepřekonal, ale puk si srazili do vlastní branky Mišiak se Žabkou. Už za půl minuty ovšem ukončil myšlenky českého výběru na obrat po Pekarčíkově šanci obránce Štrbák.

Souboj o veledůležité body na úvod šampionátu tak jednoznačně ovládli Slováci, kteří nasázeli českému výběru šest branek. Národní tým může tento nečekaný debakl napravit hned ve středu odpoledne. Od 17 hodin vyzve v Göteborgu výběr Norska.

Česko - Slovensko 2:6 (1:0, 0:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 2. Rymon (Becher, Melovský), 52. Šapovaliv (Šalé) - 22. Petrovský (Mešár, Kmec), 39. Repčík (A. Sýkora), 42. Honzek (Mišiak, Petrovský), 45. Žabka (Štrbák), 46. Petrovský (Mešár), 52. Štrbák (Pekarčík, Honzek). Rozhodčí: Kova (Fin.), Pearce (Kan.) - Schlegel (Švýc.), Thomann (Fin.). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 984.

Česko: Hrabal - Hamara, Alscher, Cibulka, A. Jiříček, M. Kočí, A. Čech - Šalé, Šapovaliv, Kulich - Rymon, Melovský, Becher - Bareš, Sapoušek, Štancl - S. Redlich, Hujer, M. Přibyl. Trenér: P. Augusta.

Slovensko: Gajan - Štrbák, Nátny, Kmec, Žabka, Pišoja, L. Radivojevič, Moško - Mešár, A. Sýkora, Petrovský - Dvorský, Mišiak, Čiernik - Pekarčík, Repčík, Honzek - Žlnka, Dej, Šotek. Trenér: Feneš.