Pastrňák byl na dvou kanadských bodech již ve 13. minutě hry. Nejproduktivnější Čech v lize nejprve připravil branku pro Morgana Geekieho a o tři minuty později v přesilové hře vyzval ke skórování také krajana Zachu. Brněnský rodák sám mezi kruhy nezaváhal a protrhl jedenáctizápasové čekání na vstřelený gól.

Lukáš Dostal vychytal Anaheimu vítězství nad New Jersey
Dostálův famózní večer. I přes nemoc 52 zákroků, zmařil i trestné střílení

Ve třetím dějství si pak čeští spoluhráči spolupráci zopakovali. Pastrňák s pukem obkroužil branku, našel Zachu a ten nadvakrát překonal gólmana Josepha Wolla. Boston hlavně díky ofenzivnímu řádění české dvojice vyhrál druhý z posledních tří zápasů a udržel se tak v kontaktu s Floridou, vedoucím týmem ligy.

„Každému týmu ve své divizi se věnujete přeci jenom trochu víc, protože se hraje o velké body. O to víc si dnešního vítězství vážíme,“ prozradil po utkání tříbodový Pastrňák. „Play-off je ale ještě daleko, takže se nedíváme tak moc dopředu,“ odpověděl na dotaz k Torontu jakožto potenciálnímu soupeři do prvního kola.

Českému kanonýrovi udělal v důležitém utkání radost zejména kvalitní vstup Bruins do úvodního dějství. Jeden z klíčů pondělního vítězství v Torontu. „Měli jsme skvělou první třetinu a nepřestali hrát. Toronto má velice kvalitní tým, ale nezlomili jsme a společně to ustáli,“ podotkl rodák z Havířova, který chválil i bostonského brankáře Jeremyho Swaymana.

Wayne Gretzky.
Nemáte doma poklad? Rodina našla ve sklepě hokejové kartičky za desítky milionů

Důležitou postavou Bostonu byl ovšem také dvougólový český útočník Pavel Zacha, jehož start v zápase byl přitom do poslední chvíle zahalen řadou otazníků. Nakonec se ale rozhodl na ledě Toronta nastoupit. A dobře udělal.

„Kvůli sobotnímu zranění jsme nevěděli, jestli bude připraven. Při ranním rozbruslení mi ale řekl, že by to mohl zvládnout. A byl to samozřejmě vydařený tah. Pro Pavla skvělý večer,“ těšilo trenéra Jima Montgomeryho.

Sestřih zápasu mezi Torontem a Bostonem:

Zdroj: Youtube

To brankář Petr Mrázek musel podruhé během čtyř dnů skousnout vysokou prohru 0:5 s Coloradem. Český gólman na ledě Avalanche inkasoval pětkrát z 37 střel a podruhé za sebou nedostal svou úspěšnost přes 87 procent. Blackhawks prohráli posedmé v řadě a jsou nejhorším týmem NHL.