Zadina po osmi zápasech bez kanadského bodu otevřel na půdě St. Louis skóre utkání. Český útočník ve 29. minutě těžil z výborného napadání v útočném pásmu, kde obral o puk domácího Zacharyho Bolduca a střelou na bližší tyč dal svou 13. branku v sezoně.

David Pastrňák
Každý ví, jak to mám s repre, říká Pastrňák. Teď ale myslí pouze na Stanley Cup

Pardubický rodák, jemuž zbývá jediný bod k vyrovnání dosud nejúspěšnější sezony v NHL, je aktuálně druhým nejlepším střelcem Sharks v ročníku. Více branek z aktuálního kádru San Jose nasázel jen Švéd Fabian Zetterlund.

Rutta následným gólem do prázdné branky na 4:0 zpečetil výhru Sharks, první po devítizápasové šňůře porážek. Svou bilanci vylepšil rodák z Písku na 4+14 a hned po Filipu Hronkovi z Vancouveru je druhým nejproduktivnějším českým obráncem v lize.

Sharks i zásluhou české dvojice sice ukončili další dlouhé čekání na vítězství, nadále však zůstávají na chvostu celé NHL. Na předposlední Chicago ztrácejí hokejisté z Kalifornie sedm bodů.

Obránce Šimon Kubíček (vlevo) v souboji s jedním z ruských hráčů na MS 20
Řádil jako pominutý. Českému hokejistovi v zámoří ruply nervy a sekl rozhodčího

To Boston se v letošním ročníku zámořské soutěže pohybuje v naprosto odlišných vodách. V posledních zápasech sice nepůsobí tak sebevědomým dojmem jako zejména v úvodu sezony, nadále ale zůstává mezi nejlepšími týmy soutěže. Po výhře nad Washingtonem navíc Bruins pokořili hranici 100 bodů za sezonu a dál drží třetí místo ve Východní konferenci.

Pastrňák se Zachou připravili na ledě Capitals úvodní branku zápasu. Nejproduktivnější Čech v soutěži zavezl puk do útočného pásma a předal ho kolegovi z elitního útoku Bruins. Zacha na modré čáře našel obránce Hampuse Lindholma, jehož nahození se zastavilo až v brance.

Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, v nichž získali bonusový bod navíc hostující Bruins. Ve třetí sérii uspěl i Pastrňák, který je se 102 kanadskými body pátý v ligové produktivitě. Havířovský rodák zvolil proti brankáři Lindgrenovi jednoduché zakončení, s kotoučem nic nevymýšlel a tvrdou ranou z mezikruží propálil letošní jedničku Capitals.

Sestřih utkání mezi Washingtonem a Bostonem:

Zdroj: Youtube