Boston v souboji s aktuálně nejhorším týmem NHL úspěšně ukončil třízápasové čekání na vítězství. Bruins, kteří během tří proher v řadě obdrželi hned 17 branek, tentokrát ani jednou neinkasovali. Šestadvaceti zákroky k tomu výraznou měrou přispěl gólman Jeremy Swayman.

Petr Čech v hokejové brance
Debut mezi elitou: Čech nervózní nebyl, důležité zápasy zvládá

Na výhře 3:0 však měla kromě Swaymana výrazný podíl rovněž první útočná formace Bostonu. Pavel Zacha s Davidem Pastrňákem zaznamenali dva kanadské body a Jake DeBrusk pak vstřelil důležitý gól na 2:0. Kanadský útočník v přesilové hře využil spolupráce české dvojice a kličkou do bekhendu dal svou čtvrtou branku v sezoně.

Zacha si svou trefu schoval do 47. minuty. Pastrňák zavezl puk do útočného pásma, našel šestadvacetiletého centra a ten téměř totožným způsobem jako DeBrusk ve druhé třetině zvýšil už na 3:0. Zacha se prosadil poosmé v ročníku a je druhým nejlepším českým střelcem s mankem pěti branek na vedoucího Pastrňáka.

„Myslím si, že to dnes byl důležitý krok vpřed,“ prozradil po utkání hrdina Zacha. „Věděli jsme, že po třech nepovedených zápasech musíme nějak reagovat. A troufám si říct, že jsme odvedli dobrou práci, včetně skvělého „Swaye“ v brance,“ dodal a vyslal kredit na adresu parťáka s maskou.

Za bostonskou dvojicí je šestigólový forvard Martin Nečas z Caroliny. V zápase proti NY Islanders sice neskóroval, ale asistencí u branky Jacka Druryho pomohl svému týmu alespoň k bodu za prohru 4:5 v prodloužení. Hurricanes bodový zisk honili v posledních sekundách. Na 4:4 srovnával až v čase 59:57 Sebastian Aho. O bodu navíc pro newyorský celek pak v prodloužení rozhodl Mathew Barzal.

Brankář se trefil přes celé hřiště

Čtvrteční zápas proti Detroitu příliš nevyšel českému brankáři Petru Mrázkovi. Gólman Chicaga na ledě týmu, v jehož dresu tehdy poprvé ochutnal NHL, inkasoval hned pět branek a neodvrátil drtivou porážku 1:5. Dvěma zásahy se na výhře Red Wings podíleli J.T. Compher a Robby Fabbri.

Brankář Pittsburghu Tristan Jarry dal gól proti Tampě:

Zdroj: Youtube

Gólem přes celé kluziště se blýskl brankář Pittsburghu Tristan Jarry proti Tampě Bay s přepsal klubovou historii. Osmadvacetiletý Kanaďan gólem na 4:2 pečetil výhru Penguins a prosadil se jako první brankář v dresu s tučňákem. „Byl to v podstatě perfektní scénář. Nahodili puk přímo na moji hokejku, takže jsem si ho nemusel složitě připravovat. Zkusil jsem vystřelit a padlo to tam,“ líčil brankář, jenž se prosadil ve svém 223. zápase v základní části NHL.

Jarry se prosadil jako čtrnáctý gólman v ligové historii. Naposledy se z trefy radoval bostonský Linus Ullmark, jenž letos v únoru pečetil vítězství nad Vancouverem. „Je skvělé být součástí něčeho takového. Vím, že se to jednou za čas povede, ale nikdy jsem to neviděl na vlastní oči. Jsem moc rád, že se to Tristanovi povedlo,“ řekl kapitán Sidney Crosby.