Hlavním strůjcem výhry Bostonu v Detroitu byl Trent Frederic, který vstřelil první dvě branky zápasu a na jednu ještě přihrál. Skóre otevřel bekhendem z úniku, do kterého jej vyslal David Pastrňák netypickým lobem z vlastního pásma. Havířovský rodák získal druhou asistenci u gólu krajana Pavla Zachy, který stanovil konečný výsledek střelou z obranné modré čáry do prázdné branky Detroitu.

Jakub Štancl se raduje po vítězném gólu do sítě Kanady ve čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do 20 let
Antoš se v televizi vysmál Slovákům, ti nechápou. Kritika přišla i od kolegyně

„Věděli jsme, že budou trochu utavení z předchozího zápasu. Naším cílem proto bylo dostat hru do třetí třetiny a nějak se pokusit je unavit. A myslím, že z větší části jsme odvedli docela dobrou práci,“ těšilo po zápase Pastrňáka.

Sedmadvacetiletý útočník si akcí připsal jubilejní padesátý bod v sezoně (22+28) a rok 2023 tak uzavřel na třetím místě kanadského bodování celé zámořské soutěže. Produktivnější jsou pouze Nikita Kučerov z Tampy Bay (26+35) a Nathan MacKinnon z Colorada (19+39). Mezi střelci pak českému kanonýrovi náleží šestá příčka.

Hertl vyrovnal ve 37. minutě utkání proti Avalanche z přesilové hry přesnou střelou z mezikruží a odpověděl tak na vedoucí gól Mikka Rantanena. Colorado rozhodlo o svém vítězství až v čase 56:31 z hokejky Valerije Ničuškina. Výhru pak pojistil Josh Manson při risku San Jose bez brankáře. Český forvard ještě obdržel po gólu na 3:1 osobní trest za nesportovní chování.

Forsberg hrdinou

Trápící se střelec Dominik Kubalík vrátil Ottawě ve 27. minutě dvoubrankový náskok, když v rychlém protiútoku zvýšil zblízka bekhendem na 3:1. Hrdinou kanadského klubu se stal gólman Anton Forsberg, který zneškodnil hned 45 střel soupeře. Pro plzeňského rodáka to byl zároveň desátý kanadský bod v aktuálním ročníku NHL.

Obránce Radko Gudas se vrátil po zranění zpět do akce a asistoval u jedné branky Anaheimu, který však doma podlehl Edmontonu vysoko 2:7. Kanonádu hostů řídil Warren Foegele, který dvě branky vstřelil a na tři přihrál. I přes sedm inkasovaných gólů zůstal v brance až do konce John Gibson, jemuž dělal náhradníka Lukáš Dostál.

Dominik Pavlát čelí v zápase se Švédskem nájezdu Marcuse Sörensena
Vánoce? Štědrý den a jinak hokej, říká Pavlát. Na MS by vzal i roli kustoda

Mezi třemi tyčemi naopak nevydržel celé utkání český gólman Petr Mrázek, jehož Chicago schytalo na ledě Dallasu nevídaný výprask 8:1. Branku opustil ve 45. minutě, když inkasoval z 31 střeleckých pokusů Stars již pošesté. Blackhawks tak nadále zůstávají na předposledním místě tabulky Západní konference.