Boston začal v Buffalu velice zostra a v čase 04:09 vedl již o dvě branky. Na úvodní trefu Dantona Heinena navázal svým 11. gólem v ročníku David Pastrňák. Český kanonýr proměnil ve výstavní trefu výbornou Zachovu nahrávku přes celou šířku útočného pásma.

Vzápětí si oba čeští útočníci spolupráci zopakovali a v 16. minutě z jejich souhry těžil Brandon Carlo, jenž zvýšil na 3:0. Americký bek ujel společně se Zachou a Pastrňákem do přečíslení tří proti jednomu a po skvělé akci české dvojice střelou do odkryté části branky vstřelil první gól v sezoně.

Roman Čechmánek
Jak si Čechmánek podmanil Philadelphii. Letci vzpomínají na akrobata v brance

„Z naší strany skvělá první třetina. Vždy je hezké dostat se brzy do vedení, zvláště na půdě soupeře. Myslím si, že začátek zápasu trochu nastavil celkový obraz hry,“ prozradil po utkání rodák z Havířova. „Samozřejmě to nebyl úplně skvělý zápas, byly tam chyby, ale zachránili jsme se a vyhráli, což je nejdůležitější,“ dodal lídr klubového bodování Bostonu.

„Dělá lidi kolem sebe lepšími. Jako dobrý střelec, nahrávač a lídr našeho týmu všem ukazuje, že pro úspěch zkrátka musíte pracovat,“ smekl klobouk na adresu tříbodového Pastrňáka trenér Bruins Jim Montgomery.

Dvanácté vítězství Bruins v řadě

Po čtyřech minutách druhé části se do statistik zapsal také Jakub Lauko. Český pracant tečoval vyhození Buffala z obranného pásma přímo k hokejce Oskara Steena, který přesnou trefou zvýšil náskok Bruins na čtyři góly.

Skvělou bostonskou první polovinu zápasu zakončil ve 33. minutě Hampus Lindholm. Švédský obránce dostal v přesilovce na modré čáře nabito od Pastrňáka a zvýšil už na 5:0.

Buffalo ve zbytku zápasu pouze zkorigovalo výsledek na konečných 2:5 a prohrálo potřetí z posledních čtyř zápasů. Bruins naopak zvítězili již podvanácté v sezoně a s 26 body nadále vládnou celé NHL.

Jaromír Jágr s rodiči, manažerem Pittsburghu Patrickem a svými trofejemi - Art Ross a Hart Trophy
Pocta legendě. V Pittsburghu vyvěsí Jágrův dres, 68 už nikdo neoblékne

Útočník Jakub Vrána svou druhou branku v sezoně vstřelil v čase 36:36, kdy přesně zakončil skvělou křižnou nahrávku Toreyho Kruga. St. Louis se prosadilo podruhé během 19 sekund a odskočilo už do tříbrankového vedení. Blues navíc ve třetím dějství přidali další dvě branky a porazili Tampu Bay jednoznačně 5:0.

Výjimečný večer Radka Gudase

Naprosto výjimečný večer prožil v dresu Anaheimu český ranař Radko Gudas. Ten se na ledě Nashvillu blýskl hned dvěma kanadskými body, když vstřelil svou třetí branku v sezoně a navrch přidal ještě asistenci u vítězné trefy Ducks. Ve druhé části si dokonce střihl pěstní souboj s domácím Jeremym Lauzonem, čímž byl zároveň dokonán pověstný hattrick Gordieho Howea.

Nejprve Gudas v 45. minutě zakončil svižnou útočnou akci přesnou ránou z mezikruží, načež tři minuty před závěrečnou sirénou předložil na modré čáře kotouč spoluhráči Urhu Vaakanainenovi, jehož střelecký pokus ztečoval do sítě Predators Adam Henrique.

Český bek se tak stal prvním obráncem Ducks od roku 2006, který se v rámci jednoho utkání prezentoval gólem, asistencí i bitkou.