New Jersey před zápasem proti Buffalu prohrálo hned třikrát za sebou a kleslo až na 14. místo Východní konference. V domácím prostředí se Devils nepříznivé bilanci rezolutně postavili. Skóre otevřel už po 91 sekundách Alexander Holtz a během první třetiny se Ďáblové prosadili ještě třikrát.

Ve třetím a čtvrtém gólu New Jersey měl prsty rovněž Ondřej Palát. Před trefou na 3:0 českého útočníka skvěle vychytal gólman Eric Comrie, vyražený puk ale za brankovou čáru dorazil Nico Hischier.

Pavel Francouz
Smolař Francouz. Gólmana zradilo zdraví, končí sezonu v NHL a vrací se do Česka

V 19. minutě se rodák z Frýdku-Místku dočkal a prosadil se podruhé v sezoně. Rychlý protiútok po pravé straně táhl Jesper Bratt, jenž našel osamoceného Paláta a ten zamířil přesně do levého horního rohu.

Devils si náskok hlídali a Buffalo za celý zápas pustili jen ke 12 střeleckým pokusům. Vaněček nestačil pouze na pokusy Jeffa Skinnera a Kylea Okposa, i přes to poosmé v sezoně dovedl tým k výhře.

Poprvé mezi zámořskou elitou

Talentovaný Jiří Kulich ve své premiéře mezi zámořskou elitou odehrál téměř 15 minut a na Vaněčka vyslal jednu střelu. Devatenáctiletý odchovanec Chomutova si o pozvánku do prvního týmu Sabres řekl skvělými výkony na farmě v Rochesteru, kde nasbíral už 17 bodů a s jedenácti góly je třetím nejlepším střelcem AHL.

Boston úplně poprvé v sezoně prohrál dva zápasy za sebou. Po domácí ztrátě s Detroitem nezvládli Bruins ani zápas na ledě NY Rangers, kde prohráli vysoko 4:7. Přesvědčivé vítězství newyorského celku řídili třemi kanadskými body snajpři Chris Kreider a Artěmij Panarin.

Severi Lahtinen v dresu Pelicans Lahti v utkání Ligy mistrů proti Třinci. Ilustrační snímek
Místo basy nová štace. Hokejista odsouzený za znásilnění míří na Slovensko

Boston gólové tempo Rangers držel pouze v první polovině zápasu. Domácí odskočili do vedení 2:0, ale Bruins v 15. minutě po akci nahrávajícího Lauka a střílejícího Morgana Geekieho srovnali na 2:2. Rangers poslal do opětovného vedení Kreider, i na jeho branku ovšem Bruins našli odpověď. Po 26 sekundách druhé třetiny se v přesilovce prosadil David Pastrňák. Český kanonýr využil Zachovy nahrávky a dal 13. branku v ročníku.

Zbytek zápasu už ovšem patřil domácím Newyorčanům. Rangers ovládli druhou polovinu jasně 4:1 a po celkové výhře 7:4 se posunuli do čela Východní konference o skóre právě před Bruins.