Dostál vstupoval do utkání s bilancí pěti výher ze sedmi startů a úspěšností zásahů 91 procenta. Ani v Coloradu dlouho nic nenasvědčovalo, že by překonal výkon z letošního února, kdy mu Buffalo nasázelo sedm branek. S Anaheimem, který vyhrál venku předchozích pět zápasů, prohrával ještě ve 35. minutě jen o gól 1:2. Ve třetí třetině ale inkasoval hned pětkrát z každé druhé střely.

Petr Čech v hokejové brance
Petr Čech si znovu zachytá první ligu v Británii. Jde na hostování do Belfastu

Dostál si v utkání připsal třicet zákroků a na inkasovaných brankách neměl téměř žádný podíl. Dvakrát jej překonal Valerij Ničuškin, v obou případech šikovnou tečí. Třemi kanadskými body se podíleli na kanonádě Joel Kiviranta (1+2) a ofenzivní bek Cale Makar (0+3).

Anaheim nastoupil k šestému utkání v posledních deseti dnech a podle kouče Grega Cronina dolehla na jeho svěřence únava z náročného programu. „Nechci se na to vymlouvat,“ řekl Cronin. „Ale hráli jsme i včera v Nashvillu a nefungovaly nám moc nohy ani hlava. Hráli jsme špatně od začátku do konce. Na cokoli byste v naší hře poukázali, tak bych řekl, že ji musíme opravit a zlepšit. Neměli jsme zkrátka svůj den,“ pokračoval.

U první branky Anaheimu asistoval bodově rozjetý Radko Gudas, když jeho střelu od modré čáry tečoval Sam Carrick. „Skvěle vypálil. Všichni víme, že umí střílet a stačilo mi do toho jen vložit hokejku,“ chválil Carrick českého beka, který je přitom ceněný zejména pro své defenzivní schopnosti.

Vancouver prohrával s Islanders po první třetině 0:2 a v polovině zápasu 1:3. Kanadský klub však smazal ztrátu v přesilových hrách. Brock Boeser snížil a Hronek vyrovnal ve dvouminutové hře Canucks pěti proti třem. Český bek se prosadil střelou bez přípravy zpoza levého kruhu a jeho ráně naměřili rychlost sto kilometrů za hodinu. Zápas rozhodl Hronkův parťák z obrany Quinn Hughes, který měl i dvě přihrávky a stal se první hvězdou.

Vancouver se výhrou posunul do čela Západní konference a na Boston, vedoucí tým NHL, ztrácí jen bod. „Máme velmi dobrý tým a věříme si. I když jsme prohrávali, tak jsem celý zápas z týmu cítil, že si jdeme pro výhru,“ uvedl Hughes, nejproduktivnější obránce v sezoně (6+20). Hronek, jenž dal po letní výměně z Detroitu první gól v novém působišti, je mezi beky třetí (1+16).

Edmonton předvedl stejný obrat, o který se postaral jediný muž - Evander Kane. Útočník Oilers skóroval poprvé v 54. minutě, svou druhou trefou v čase 59:15 poslal zápas do prodloužení, v němž zkompletoval hattrick a zařídil týmu výhru 4:3 nad Seattlem.

Ve zbývajícím utkání středečního programu podlehla Carolina doma Philadelphii 1:3. Hosté vstřelili všechny góly do 21. minuty, u dvou si připsal záporný bod Martin Nečas.