Není se čemu divit, že nevšedním incidentem gólmana Senators se nyní baví hokejoví fanoušci po celém světě. Z nedělního duelu na ledě Washingtonu bylo odehráno jen něco málo přes sedm minut, když najednou hostující brankoviště začalo doslova zářit jako hvězda na obloze.

Česká hokejová reprezentace se před přípravnými zápasy v Karlových Varech sešla na ledě v Říčanech. Ondřej Pavelec
Pavelec o gólmanech i domácím MS: Když byli v nároďáku lidi z Kladna, byl úspěch

V hlavní roli vytáhlý Fin Joonas Korpisalo, jehož mezi třemi tyčemi osvítily sluneční paprsky, které se do multifunkční arény dostaly otevřenými dveřmi v horním prstenci. Přímo naproti brance, ve které se zrovna 29letý rodák z Pori nacházel.

Zápas dvou tradičních značek NHL už byl sice v plném proudu, nicméně druhé patro Capital One Areny zůstávalo stále otevřené pro nedochvilné diváky. A kdykoliv se otevřely vstupní dveře do sektoru, zasáhlo Korpisala prudké sluneční světlo.

Oslepený hostující gólman tak nebyl vůbec schopný sledovat dění na ledové ploše, na což začal okamžitě upozorňovat v tu chvíli nic netušící rozhodčí. Až po malé chvíli, kdy okolo sebe máchal rukama a hokejkou naznačoval, že mu v chytání brání světlo z horních pater arény, zastavil jeden z arbitrů hru.

A když dorazil přímo do brankoviště, ani on nevěřil vlastním očím. Slunce skutečně zářilo na finského gólmana tak silně, že rozhodčí vzápětí souhlasili s dočasným pozastavením zápasu. Vtipnou chvíli na ledě, kterou doprovázel smích téměř všech aktérů nedělního mače, vyřešili organizátoři zatažením závěsu.

Korpisalo tak mohl již bez větších potíží pokračovat ve své práci a nakonec se z něho stala i jedna z klíčových postav celého utkání. Ottawa s jeho přispěním dokázala hned dvakrát srovnat a posléze duel rozhodla v prodloužení. V něm už po 41 vteřinách udeřil mladý obránce Jake Sanderson.

„Bojovali jsme opravdu tvrdě. Potřebovali jsme všechny hráče a naše čtvrtá lajna nám dnes dala několik dobrých minut, což nám pomohlo vyhrát,“ těšilo hostujícího trenéra Jacquese Martina, který vyzdvihl i výkon českého útočníka Jiřího Smejkala. Naopak jeho krajan Dominik Kubalík do zápasu vůbec nenastoupil.

Tomáš Hertl ještě v dresu San Jose
Hertl poprvé trénoval ve Vegas. Na led vyjel zatím v bezkontaktním dresu

Ottawa ale i navzdory vítězství na ledě Capitals zůstává v Atlantické divizi na předposledním místě, a tudíž i bez jakékoliv šance na postup do play-off. Zato Washington nyní potřebuje každý bod, šestou porážkou v řadě si však cestu za boji o Stanley Cup výrazně zkomplikoval.