Minnesotu poslal v 8. minutě do vedení Marcus Johansson, zbytek první dvacetiminutovky už ale patřil českému útočníkovi Davidu Pastrňákovi. Havířovský rodák nejprve v přečíslení srovnal na 1:1 a vteřinu před první sirénou po Zachově asistenci navíc poslal Boston do vedení.

Dominik Pavlát čelí v zápase se Švédskem nájezdu Marcuse Sörensena
Vánoce? Štědrý den a jinak hokej, říká Pavlát. Na MS by vzal i roli kustoda

Hosté ve třetí třetině zvrátili skóre na svou stranu. Na branky Kirilla Kaprizova a Ryana Hartmana však Bruins našli odpověď. V čase 58:54 se po Zachově druhé nahrávce v zápase prosadil Brad Marchand a poslal duel do prodloužení. V tom o bodu navíc pro Minnesotu rozhodl svou druhou trefou Kaprizov.

Pastrňák si vylepšil svou sezonní bilanci na 19 branek a 24 asistencí a jak mezi střelci, tak v celkové produktivitě NHL drží čtvrté místo. Zacha se zase přehoupl přes dvacet kanadských bodů a mezi Čechy je pátý nejproduktivnější.

Zápas Chicaga s Coloradem odstartoval divokou první třetinou. Po dvaceti minutách bylo skóre nerozhodné 2:2 a čísla obou brankářů byla hluboko pod devadesáti procenty. Ve zbytku duelu ovšem gólmani své branky zavřeli. Jediným úspěšným střelcem v závěrečných čtyřiceti minutách byl Tyler Johnson, jenž rozhodl o těsné výhře Blackhawks. Český zástupce Petr Mrázek zlikvidoval 35 střel Avalanche a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Lukáš Dostál se málem blýskl v nočním zápase Anaheimu na ledě Detroitu.
Brankář Dostál málem přepsal dějiny. Ke gólu v NHL mu scházely milimetry

Arizoně proti Ottawě zase absolutně nevyšel vstup do zápasu. Dominik Kubalík v 15. minutě svou sedmou brankou v ročníku zvýšil na 3:0 pro Senators a vyhnal z branky Connora Ingrama. Kanadského brankáře nahradil Karel Vejmelka a jeho příchod nakopl Arizonu k velkému obratu.

Kontaktní branku dal ve druhé třetině Jack McBain. Jako klíčová se ale ukázala 31 vteřinová sekvence v 50. minutě, během které Coyotes srovnali na 3:3. Otočku ve skóre pečetil v čase 56:27 svým druhým gólem v NHL obránce Michael Kesselring.

Rittichův vydařený debut

Vydařený debut v dresu Los Angeles Kings má za sebou brankář David Rittich, který byl do prvního týmu povolán z farmy v Ontariu. Rodák z Jihlavy odchytal proti San Jose celý zápas, inkasoval pouze jednu branku z 16 střel a úspěšnost zákroků měl 93,3 procenta.