Hokejisté Bostonu vyhráli první zápas druhého kola na ledě Floridy přesvědčivě 5:1, když těžili z famózního výkonu gólmana Jeremyho Swaymana. Panthers ale podle očekávání v odvetě přidali, začali se více tlačit do brány a amerického fantoma vyhnali na začátku třetí části čtvrtým gólem na střídačku.

Mezi tři tyče se postavil jeho švédský kolega Linus Ullmark, který inkasoval ještě dvakrát, utkání se ale ve třetím dějství zvrhlo z hokeje spíše na bojové sporty.

Zdroj: Youtube

Na straně Floridy odešli do kabiny předčasně s vyšším trestem Nick Cousins, Eetu Luostarinen, Dmitrij Kulikov, Sam Reinhart, Niko Mikkola a Matthew Tkachuk a v barvách Bostonu nedohráli Pat Maroon, Justin Brazeau, Trent Frederic, Brad Marchand, Charlie McAvoy a dokonce ani vyhlášený kanonýr David Pastrňák.

Na bitku vyzval provokatéra

Český šikula ukázal, že se toho nebojí, a na bitku vyzval hvězdu soupeře Tkachuka – vyhlášeného provokatéra, který nejde pro ránu daleko.

Jak odhalily televizní záběry, hlavní hvězdy obou mužstev si domluvily pěstní výměnu názorů už po jednom z přerušení, Pastrňák poté zamířil na lavičku a bostonského kouče Jima Montgomeryho se dovolil, zda může shodit rukavice. „Můžeme,“ kývl pak havířovský rodák na vedlejší střídačku a s Tkachukem šli na věc.

Polský hokejista Krzysztof Oliwa v dobách své slávy v NHL.
Polák, co má Stanley Cup. Bránil Jágra s Eliášem, fáral do dolů a otec ho mlátil

Hned po naskočení na led oba hráči zahodili rukavice a pustili se do bitky, v níž se ukázala větší zkušenost floridského tahouna. Pastrňák svými údery promáchl a rychle zamířil k ledu, zatímco Tkachuk mu uštědřil několik úderů. Českého útočníka ještě rozzuřil tím, když mu pár ran přidal i na ledě, proto se po něm Pastrňák sápal i ve chvíli, kdy už mezi nimi byli rozhodčí.

„Jsem opravdu pyšný na Pastu. Je tam tolik hráčů, kteří se strkají po odpískání před čárovými rozhodčími, ale Pasta a Tkachuk tam prostě šli a poprali se. To se mi líbí,“ chválil po utkání bostonský kouč Montgomery.

„V zápase je hodně emocí. Abych byl upřímný, tak se ho nebojím. Zvládnu přijmout ránu a pro spoluhráče udělám cokoliv,“ doplnil po prohraném zápase sám Pastrňák.

Pro něj se jednalo teprve o druhou bitku během kariéry v NHL. Pastrňák poprvé shodil rukavice v sezoně 2017/18, když mstil ostrý hit na svého parťáka Patrice Bergerona v utkání proti Tampě Bay. K bitce tehdy vyzval Daniela Girardiho a i v tomto případě skončil rychle na ledě. V případě Tkachuka to byla už pětadvacátá bitka v nejlepší lize světa.

I tentokrát ale Pastrňák předvedl, že se nebojí postavit se za svoje spoluhráče, a koncovka druhého zápasu ukázala, že fanoušky čeká ve zbytku série ještě hodně emocí. Druhé kolo play-off se nyní stěhuje na led Bruins, kde se odehrají další zápasy v noci z pátku na sobotu a z neděle na pondělí. Stav je vyrovnaný 1:1 na utkání.