Pastrňák měl velký podíl zejména na výhře v prvním zápase proti výběru Nathana MacKinnona. V poslední minutě za stavu 1:3 nejprve snížil a šest sekund před závěrečnou sirénou připravil vyrovnávací branku pro kapitána McDavida. V rozhodujících nájezdech pak střelou do horního růžku navázal na McDavidův úspěšný pokus a poslal svůj tým do finále.

Český útočník David Pastrňák.
Soutěže hvězd NHL ovládl milionář McDavid. Vypískaný Pastrňák líbal dres Bostonu

Navíc proti svému spoluhráči z Bostonu Jeremymu Swaymanovi, na kterého v obou případech vyzrál střelou zápěstím. „Pasta má opravdu dobrou střelu švihem. Těžko se čte, kam ta rána nakonec poletí, jestli na lapačku, nebo na vyrážečku. Na tréninku na tom dost pracuje, takže ho mám načteného. Nemůžu proto uvěřit, že mě dneska dvakrát dostal,“ prozradil Swayman.

Ve finále ovšem výběr s českými útočníky od začátku tahal za kratší konec. V první polovině hned třikrát prohrával, ale vždy dokázal vyrovnat. Postupně se prosadili Boone Jenner, Pastrňák a Leon Draisaitl. Ve druhé části ale Matthewsův výběr zabral a třemi slepenými góly zlomil zápas na svou stranu. V závěru ještě korigoval skóre Hertl, na konečných 7:4 však uzavřel Mathew Barzal.

„Dali jsme nějaké góly, ale bohužel to na výhru nestačilo. Celý víkend si však budu pamatovat hodně dlouho. U nás v týmu i s klukama z dalších výběrů jsme si užili opravdu spoustu srandy,“ pronesl Hertl, který si ve dvou sobotních utkáních připsal gól a asistenci.

Finále Utkání hvězd NHL v Torontu:

Zdroj: Youtube

Vítězové poté převzali šek na milion dolarů. Hlavním tahounem šampionů byl kanonýr Auston Matthews, který přispěl k výhře dvěma góly a asistencí a byl zároveň vyhlášen nejužitečnějším hráčem Utkání hvězd. „Pro náš tým to byl výjimečný zápas, protože nás bylo několik z Toronta. Chtěli jsme vyhrát a myslím, že jsme předvedli dobrý výkon,“ řekl spokojený Matthews.

Ten nastoupil v jednom týmu s klubovými spoluhráči Williamem Nylanderem, Morganem Riellym a Mitchellem Marnerem. Zejména pro posledního zmiňovaného mělo letošní Utkání hvězd speciální náboj. „To, že jsem měl tu možnost zahrát si ho doma před lidmi, díky kterým jsem tím, kým jsem, to je neuvěřitelné,“ přiznal Kanaďan, jenž se na triumfu svého týmu podílel dvěma góly.

Za to Pastrňák bral finálovou porážku s velkým nadhledem. Navíc po skončení utkání si ještě do hráčů Toronta pořádně rýpl. „To že vyhráli? Dobře pro ně, už nějaký úspěch potřebovali,“ řekl s úsměvem kanonýr Bostonu. Maple Leafs totiž čekají na triumf ve Stanley Cupu už od roku 1967.