„Odpočívej v pokoji, číslo 61. Navždy na tebe budeme vzpomínat jako na umělce. Naše myšlenky míří k rodině, přítelkyni a spoluhráčům,“ uvedl norský klub na svém webu.

Alexander Reichenberg nakoukl do velkého hokeje právě v Lillehammeru, svém mateřském celku. V sezoně 2017/18 si pak vyzkoušel první zahraniční angažmá, když posílil pražskou Spartu. Za ni odehrál v základní části 41 zápasů a bodoval čtrnáctkrát.

Už po jedné sezoně se ale norský hokejista s českým klubem rozloučil a vrátil se zpět do Lillehammeru, odkud si odskočil na zkušenou do dvou švédských klubů. Později působil i v Rakousku, ale většinu své kariéry spojil s domácí nejvyšší soutěží.

V ní nastupoval i letos. V Lillehammeru dostal na dres áčko pro zástupce kapitána a se 44 kanadskými body byl nejproduktivnějším hráčem mužstva. „Po vydařené sezoně se o Alexandera zajímalo několik velkých klubů z Norska i ze zahraničí. Samozřejmě dostal i nabídku od svého mateřského klubu a chtěl si vzít čas na rozmyšlenou,“ napsal na svých stránkách klub.

Reichenberg, který se narodil ve švédském Leksandu, odehrál 50 utkání i za norskou reprezentaci. V kariéře se představil na dvou mistrovstvích světa i na jedněch olympijských hrách.

Prince Alexander Reichenberg
Norský hokejista Reichenberg: Pivo máte dobré, ale na knedlíky jsem si nezvykl

„Je neuvěřitelně smutné pomyslet si, že už nikdy neuslyší pokřiky fanoušků v Eidsiva Areně a že my, co sedíme na tribunách, už nikdy neuvidíme jeho široký úsměv, jeho finty nebo jeho tvrdou střelu při přesilovce,“ uvedl klub ve svém prohlášení.

Příčina úmrtí norského hokejisty není známá.