"Od začátku jsme byli všude druzí, nehráli jsme jednoduše. Hodně se to odvíjelo od pohybu. Neměli jsme nohy a pořádně jsme začali hrát až od konce druhé třetiny. Poslední třetina už za to trochu stála, ale bohužel…," zhodnotil Jeřábek utkání, o jehož osudu Seveřané rozhodli ve druhé třetině.

V prostřední dvacetiminutovce si totiž Švédové vypracovali klíčové dvoubrankové vedení. Češi poté i díky Jeřábkově asistenci dokázali ve třetí části snížit na 1:2, vyrovnat ale nedokázali a naopak při power play ještě jednou inkasovali.

"I když jsme nehráli od začátku tak dobře, nějaké šance nebo tyčky tam byly. Je škoda, že nám tam něco nespadlo, ale asi jsme tentokrát nešli štěstí naproti od začátku. Je škoda i toho závěru, před bránou tam byla spousta závarů, ale nedopadlo to," litoval bek Viťazu Podolsk.

Střídání kapitánů

Český tým se na turnaji Channel One Cup představil se třemi kapitány, v každém utkání měl "céčko" někdo jiný. V Plzni proti Finsku domácí Milan Gulaš, proti Rusku Martin Zaťovič a dnes Jeřábek. Předešlí kapitáni totiž vždy do dalšího utkání nenastoupili.

"Vždycky, když ti kluci odjedou, jsem k dispozici," pousmál se Jeřábek, jenž před třemi lety převzal "céčko" místo Jana Kováře pro helsinské pokračovaní turnaje Karjala. "Tady je to ale úplně jedno. Škoda, že jsme zaspali začátek, ale jinak si myslím, že jsme odehráli hodně slušné zápasy a je na čem stavět," dodal Jeřábek.