Postupně se zařadí také kvarteto prvních posil ze Severní Ameriky, kterými jsou gólman Karel Vejmelka z Arizony, beci David Jiříček se Stanislavem Svozilem z Columbusu a útočník Martin Kaut ze San Jose.

Česko - Slovensko 3:2 SN (Hokejová příprava v Ostravě-Porubě, 21. 4. 2023)
OBRAZEM: Češi znovu porazili Slováky, na vítězství se ale nadřeli. Rozhodl Lenc

Po duelech se Slovenskem v Ostravě v Euro Hockey Challenge kádr opouštějí brankář Štěpán Lukeš z Karlových Vary, obránci Michal Moravčík ze Sparty a Pavel Pýcha z Mladé Boleslavi a útočníci Kryštof Hrabík z Plzně, Adam Najman z Liberce a Luboš Horký z Komety Brno.

„Všichni tito hráči odvedli v uplynulých týdnech velmi dobrou práci a všechny tréninky a zápasy odmakali naplno. Příští týden se k nám ale připojí noví hráči a bylo jasné, že někoho budeme muset vyřadit, což je součástí naší práce,“ uvedl kouč národního týmu Kari Jalonen.

Český tým se sejde opět v pondělí v Brně a v dalším duelu Euro Hockey Challenge se představí ve čtvrtek ve Vídni proti Rakousku. Odveta se potom odehraje v sobotu v Brně. Generálkou na šampionát budou o týden později České hry také v Brně, před kterými se připojí ještě pátá jistá posila z NHL, útočník Dominik Kubalík z Detroitu.

Bez něj má Jalonen v týmu na soupisce 31 hráčů - čtyři brankáře, 11 obránců a 16 útočníků. Brankář Dominik Pavlát z Plzně by měl s týmem absolvovat jenom část přípravy v příštím týdnu.

Hokejisté Kladna porazili Zlín i ve čtvrtém barážovém utkání a zajistili si extraligu i pro další ročník
Jágra hokej stále baví. Bude pokračovat? Nechci mít výčitky svědomí, tvrdí

„Taková je naše společná dohoda. Marek Langhamer se k týmu totiž připojí v úterý a Karel Vejmelka až v pátek. Abychom tedy měli na ledě dostatek gólmanů, bude s námi od začátku kempu trénovat Dominik Pavlát, kterého pak v druhé polovině týdne nahradí Karel Vejmelka,“ vysvětlil trenér brankářů národního týmu Zdeněk Orct.