Jednání s osmatřicetiletým mistrem světa z roku 2010 probíhala už nějakou dobu, Vampola dokonce naskočil v červenobílém dresu v přípravném duelu proti Vrchlabí. Proto moc nepřekvapuje, že nakonec v Edenu zůstává. Loni za Slavii nastoupil v 34 zápasech a zaznamenal v nich 36 bodů, pominout nelze ani jeho příspěvek v defenzivě.

„Petr je pro nás klíčovým hráčem, který svůj přínos pro tým potvrdil už loni. Stoprocentně naplnil naše představy a věřím, že budeme v nové sezoně úspěšní. Jsem rád, že se rozhodl pro Slavii a že jsme se domluvili na nové smlouvě,“ uvedl sportovní manažer Slavie Jiří Veber.

Vampola ještě v juniorském věku získal mistrovský titul se Vsetínem, později pak extraligu vyhrál i s Plzní a Libercem. Má zkušenosti z Ruska, Švédska a Švýcarska, startoval na dvou světových šampionátech, z nichž má zlato a bronz. Několikrát už zvažoval konec kariéry, nakonec se však vždy rozhodl pokračovat.

„Po minulé sezoně jsem přemýšlel o tom, že bych si chtěl kariéru ještě o rok prodloužit. Na Slavii jsem měl závazek z minulého roku, kdy mi vedení vyšlo vstříc a pustilo mě do Kladna zahrát si extraligu, takže jsem cítil morální povinnost vrátit to klubu jak na ledě, tak mimo něj. A navíc tu hraje i můj nevlastní syn Matěj,“ řekl Vampola.

Pohled na soupisku červenobílých budí respekt, což platí především o útoku. Kromě Vampoly se Šmerhou se do slávistického dresu vrací veterán Jaroslav Bednář, Petr Kafka zase přišel jako nejproduktivnějších hráč uplynulého ročníku první ligy. Fanoušky potěšil comeback Marka Tomici, na výběr je i mezi mladými talenty.

Kvalitou zvoní i brankářská dvojice Martin Michajlov, Roman Málek mladší, v obraně válí nestárnoucí Jan Novák. Bude tento koktejl zkušeností a mládí stačit na návrat do extraligy?