Takový průběh čtvrtfinálové série snad nikdo nečekal. Kometa poprvé ve své historii ztratila oba úvodní zápasy play-off na domácím ledě a na sever Čech tak cestovala v hodně nezvyklé situaci. Naopak Litvínov, který před brněnskými tribunami dominoval a zaslouženě vyválčil dva body, má v tuto chvíli úsměvů doslova na rozdávání.

Hokejisté Komety (v modrobílých dresech) schytali ve druhé partii od Litvínova příděl.
Kometa v play-off tápe: Frustrující, rozebereme si chyby, burcuje Flek

Prognózy o tom, že bitva čtvrtého a pátého celku po základní části bude zároveň tou nejvyrovnanější, smetla Verva ze stolu velice suverénně. Nejprve v Brně vydřela skalp po one man show Ondřeje Kašeho v samostatných nájezdech a o den později už Kometě nedala sebemenší šanci.

Dvě porážky a hrozivé skóre 2:7. Navíc doma v tradičně zaplněné Winning Group Areně, která se především v play-off dobývá opravdu těžko. Pro Brňany hodně hořká pilulka. Jenže modrobílí úvod čtvrtfinálové série absolutně nezachytili a po těsné porážce v nastavené hrací době se úplně rozložili.

Musíme se celkově srovnat, ví trenér Modrý

Výplach 1:5 v utkání číslo dva znamenal pro sbor trenéra Jaroslava Modrého velké fiasko. „Spadlo nám sebevědomí a hráli jsme příliš komplikovaně. V play-off musíte hrát jednoduše, efektivně a obětovat se pro tým. My se teď musíme hlavně celkově srovnat a naladit se zpátky,“ řekl zcela otevřeně kouč Brna.

Na severu Čech však Kometu čeká rozjetá parta chemiků, která dokázala včas přeřadit na vyšší rychlostní stupeň a zatím jednoznačně udává tempo celé série. Jak herně, tak i bruslařsky. „Nečekali jsme to. Je to skvělé, ale nic není zatím hotovo, jedeme dál,“ krotil nadšení litvínovský útočník Pawel Zygmunt.

Bezchybný Matej Tomek v brance a právě čtvrtá formace spolu se Zygmuntem. To byly hlavní faktory u zrodu druhého vítězství Vervy na ledě Komety. Prosadit se nakonec dokázaly hned tři útoky, bez vstřeleného gólu zůstal překvapivě jen ten elitní s bratry Kašovými. „Jsem za to rád. Přispěje to k tomu, že tým může být ještě více pohromadě,“ těšilo trenéra Karla Mlejnka.

Série už se za stavu 2:0 přesunula do Litvínova, kde se ve čtvrtek a pátek odehrají další dva duely čtvrtfinále. Pro hledající se Kometu naprosto klíčové. A pokud budou chtít Brňané minimálně vrátit sérii zpátky domů, musí takříkajíc nasadit montérky a chytat puky do huby. Přesně tak, jak modrobílá šlechta před lety válcovala celou extraligu.

Nyní už bývalá posila pražské Sparty Zack Kassian.
Případ Kassian? Poslal bych ho lodí, naštval se Duda. Takové hráče nesnáší

„Situace není ideální, ale nesmíme mít hlavy dole. Dokud je o co hrát, jedeme naplno,“ pronesl odhodlaně kanonýr Jakub Flek. „Teď je to trochu něco jiného, ale v sezoně jsme si už několikrát ukázali, že umíme otáčet zápasy. Ani teď není nic ztracené,“ dodal útočník s číslem 9 na zádech.

Recept na úspěch zatím marně hledá i českobudějovický Motor, který prohrává v sérii s obhájcem titulu z Třince rovněž 0:2 na zápasy. Jihočeši se doma pokusí konečně prostřelit brankáře Marka Mazance, jenž ve čtvrtfinále ještě neinkasoval a při dvou výhrách Ocelářů 2:0 kryl celkem už 56 střel.