Nejprve favorit letošní sezony zvládl náročné východočeské derby s Hradcem Králové, který i navzdory vyrovnaným zápasů nakonec dokázal obrat Dynamo o jediný bod v sérii. Vzápětí si svěřenci kouče Zadiny poradili rovněž s houževnatým Litvínovem, jehož naděje vyhasly už po čtyřech utkáních.

Suma sumárum, Pardubice splnily svůj úkol doslova na jedničku s hvězdičkou a zatím si kráčí za svým titulovým snem bez sebemenších starostí. Do karet jim navíc hraje i dlouhý odpočinek, který si nyní vzhledem ke stále probíhající sérii mezi Spartou a Třincem mohou dopřát. V ní rozhodne o vítězi až sobotní duel číslo sedm.

Hokejistům Třince se v 6. semifinále play-off extraligy se Spartou povedl fantastický obrat.
Třinec předvedl senzační obrat, byl vteřinu od vyřazení. Rozhodne se v Praze

Tak či onak, Dynamo v úterý odšpuntuje finálovou bitvu na domácím ledě jako papírový favorit ve všech ohledech. O tom má jasno také bývalý fotbalový brankář a vítěz Ligy mistrů s Chelsea Petr Čech, který pozoruje letošní cestu Východočechů na dálku z Britských ostrovů.

Se Spartou by to bylo parádní finále, tvrdí Čech

„Domácí extraligu samozřejmě sleduju. A Pardubice se mi hodně líbí, především jak zatím hladce prochází celým play-off. Nutno říct, že ačkoliv ty série vypadaly na první pohled jako jednoznačné, tak tam byly i zápasy, kde si to Dynamo muselo vybojovat. A to pak ukazuje na tu obrovskou sílu týmu, že i v těch nejtěžších chvílích se z toho dokážou vyhrabat,“ prozradil Čech v hokejové talk show Bomby na ledu.

Na současné dění v domácím prostředí se navíc kouká už jako kolega, jelikož po skončení fotbalové kariéry naplno propadl brankářské výstroji v hokeji. Dřívější sezony strávil v nižších anglických soutěžích, nicméně před nedávnem už si dokonce střihl premiéru i mezi tamější elitou. Konkrétně v dresu Belfast Giants.

A podle Čecha je to právě Dynamo, kdo má momentálně nejlépe nakročeno za mistrovským titulem. „V každé řadě mají neuvěřitelně silné hráče, navíc se jim letos vyhýbají i zranění. Opravdu to mají velice dobře nastartované. A bude dost zajímavé sledovat, jestli to Sparta nakonec zvládne, protože tento souboj by splňoval snad všechny atributy parádního finále,“ podotkl rodák z Plzně.

Čtvrtý zápas semifinále play off Litvínov versus Pardubice.
Návrat starých časů. Dynamo po dvanáctiletém půstu může mít zlato

Přitom ještě před začátkem sezony se nad kádrem plným hvězd vznášely velké otazníky. „Přiznám se, že v létě jsem tomu týmu nevěřil. Když nakupovali v podstatě všechno, co jenom šlo, tak jsem si nedokázal představit, že by to mohlo fungovat. Ale evidentně se jim to povedlo,“ pronesl současný kapitán kladenských Rytířů a další host pořadu Radek Smoleňák.

Šestadvacátý díl hokejové talk show Bomby na ledu:

Zdroj: Youtube

„Nicméně velkou zásluhu na tom má kapitán Lukáš Sedlák, který si do věcí nenechá kecat a dost hráčů se specifickým přístupem už tam dokázal srovnat. V takových týmech hvězd prostě potřebujete nějakého kápa,“ dodal.

A zejména v období play-off hrají důležitou roli přesně tyto atributy. „Tam je vždycky klíčové to, aby všichni v kabině táhli za jeden provaz. Není to o tom, jestli jsou mezi sebou kamarádi nebo jestli spolu někam chodí mimo hřiště. V této fázi sezony to nehraje roli,“ má jasno vítěz Ligy mistrů z roku 2012.

I v Chelsea občas byly neshody v kabině

Mimochodem ze stejného roku, kdy v Pardubicích naposledy slavili extraligové prvenství. „Já si ale pamatuju i na naši éru v Chelsea, kdy jsme vyhráli dva tituly za sebou. Tam byly rvačky skoro na každém tréninku a někteří lidi se ani nezdravili. Ale jakmile byli na hřišti, tak by jeden pro druhého umřeli. A proto jsme také dosáhli na ty úspěchy,“ zavzpomínal Čech.

„My jsme měli klubového kapitána Johna Terryho, ale zároveň tam byli i další lídři, kromě mě ještě třeba Frank Lampard nebo Didier Drogba. Samozřejmě i mezi námi občas docházelo k neshodám, každý měl někdy něco na srdci i na jazyku. Ale tam je pak ve finále velice důležitá i role trenéra, jak to všechno dokáže udržet a nastavit,“ doplnil.

Petr Mrázek v brance Chicaga
VIDEO: Den blbec. Mrázek nic nechytil. Byli jsme trapní, znělo z Chicaga

Kromě toho přišla v Bombách na ledu řeč i na srovnání pardubického bosse Petra Dědka s někdejším šéfem londýnského velkoklubu Romanem Abramovičem, pod kterým Čech celou řadu let působil. A přiznal, že minimálně z hlediska ambicí by si oba zmiňovaní jednoznačně rozuměli.

„Osobně tedy Petra Dědka neznám, ale tím, že se rozhodl do toho týmu investovat a že se snaží vybudovat nejsilnější organizaci v zemi, tak mi bývalého bosse Chelsea v lecčem připomíná. Už jenom z jeho prohlášení je jasné, že má velké ambice a sní o velkých úspěších,“ zakončil.