Dukla funguje jako společnost vlastněná městem. Jak novinářům řekl primátor Rudolf Chloupek (ČSSD), návrh sedmileté smlouvy o spolupráci dnes schválili jihlavští radní. Konkrétní podmínky nebyly zveřejněny s odkazem na obchodní tajemství.

"Ta spolupráce je plánovaná dlouhodobě, s velkou progresí. Pevně věřím, že bude výhodná pro obě strany," řekl jednatel Dukly Bedřich Ščerban. V pozici generálního partnera klubu byl zatím jen jihlavský pivovar.

Chloupek uvedl, že je dlouhodobou snahou, aby Dukla získávala další partnery. "Byť je stoprocentně vlastněná městem, tak je zřejmé, že z veřejných peněz nelze profesionální sport podporovat v nějaké větší míře," řekl. Činnost A-týmu Dukly podle něj od letoška město nijak nepodporuje.

Podle Ščerbana loňské výdaje na A-mužstvo včetně realizačního týmu, rozhodčích, dopravy, výzbroje a výstroje činily 14 milionů korun. Provoz Horáckého zimního stadionu ročně stojí mezi deseti až 13 miliony. Ceny energií od partnerské firmy podle primátora nesmějí převýšit cenu stávajících dodávek.

Hokejisté Jihlavy nyní bojují o účast v extralize. Po sedmi z dvanácti kol baráže je Dukla na poslední čtvrté příčce. V dalším utkání přivítá v pátek před svými fanoušky vedoucí Litvínov.

Dukla je s 12 tituly nejúspěšnějším klubem československé historie, ale v nejvyšší soutěži působila naposledy v sezoně 2004/05. Při tehdejší výluce NHL hned po roce opět sestoupila do první ligy a od té doby se do baráže nedokázala probojovat.