Roman Červenka, Lukáš Dostál, Radko Gudas, Tomáš Hertl, Filip Hronek, Petr Mrázek, Martin Nečas, David Pastrňák, Lukáš Sedlák a Pavel Zacha. Právě z této desítky vzejde nejlepší český hokejista za sezonu 2023/24. O vítězi rozhodnou hlasující ve třetím kole už jen mezi těmito hokejisty, přičemž hlasy z předchozích kol se počítat nebudou.

Díky tomu už mohl Český hokej zveřejnit výsledky na dalších pozicích, konkrétně na 11. až 60. místě. Právě šedesátka hokejistů totiž obdržela alespoň po bodě.

Do nejlepší desítky se těsně nevešli Ondřej Palát z New Jersey, David Tomášek s Färjestadu a Ondřej Kaše z Litvínova. Ještě za nimi skončil mistr světa a extraligový šampion Tomáš Kundrátek nebo brankář Los Angeles David Rittich. Další zajímavá umístění?

Nejproduktivnější obránce extraligy Jiří Ticháček se z posledního Kladna vyhoupl až na 18. příčku. Za sebou nechal krále extraligového bodování Tomáše Filippiho, Daniela Voženílka z Třince nebo Davida Kämpfa z Toronta.

Jen jednotky hlasů posbírali zámořští hráči Vítek Vaněček, Radek Faksa, Jan Rutta a Jakub Lauko. S pouhým jedním hlasem skončila hned sedmička hokejistů ve složení Andrej Nestrašil, Michael Hrabal, David Kaše, Matěj Blümel, Milan Gulaš, Jan Ščotka a Marián Adámek.

Hokejový nadšenec a statistik Jiří Vítek si proto na sociální síti X položil otázku, kdo je podle fanoušků nejlepším českým hokejistou bez jediného obdrženého hlasu. V reakcích se mu sešla řádka zajímavých jmen i názorů na pořadí na 11. až 60. místě.

Česko slaví titul mistrů světa. Zleva kapitán Roman Červenka a David Pastrňák
Zlatá hokejka zná finálovou desítku. O trůn usiluje osm mistrů světa z Prahy

„Jako některý ty jména tam jsou dobrý úlet. Benák, Štancl, Hrabal, Rymon… Uff. Já chápu, že mají velkou budoucnost, v juniorských kategoriích hrají skvěle, ale teda zařadit je mezi nejlepší české hráče? Chybí tam třeba Rousek, Klapka atd. O čtyři třídy lepší hráči,“ podělil se o svůj názor jeden z diskutujících.

„Nosek bez hlasu mi přijde divný, ale tak trochu to potvrzuje mou představu, že je u nás hodně nedoceněnej,“ přidal se další z fanoušků, který upozornil na opomenutí centra New Jersey.

„Docela se divím, že se nenašel žádný exot, co by hlasoval pro Jágra,“ komentoval se smíchem další z uživatelů sítě X.

Hvězdy Connor McDavid s Leonem Draisaitlem.
Edmonton - Florida? Štreka jako blázen. Pošlete mi TV pořady, vtipkoval Henrique

„Ščotku dostaly čtyři minuty ve finále do TOP 60. Naopak 41 gólů Blümela taky stačí na TOP 60. A pokud jde o otázku, tak Tomáš Suchánek,“ připojil se se svým názorem další z diskutujících.

V komentářích se dál objevují jména jako Jakub Krejčík, Jáchym Kondelík, Oscar Flynn, Petr Zámorský nebo Filip Král. Jednou se v reakcích objevilo i jméno Martina Dočekala, nejproduktivnějšího hráče Chance ligy.

V anketě o nejlepšího hráče uplynulé sezony hlasovalo 71 trenérů, zástupců Českého hokeje, expertů, novinářů a také šedesátka hokejistů. Vítěze Zlaté hokejky se fanoušci dozví v neděli 23. června. Loňské prvenství bude obhajovat kanonýr Bostonu Bruins a čerstvý mistr světa David Pastrňák, jenž má ve sbírce už šest trofejí z této prestižní ankety.