Češi podlehli Rusům, skončili třetí

Liberec - Celkové vítězství na turnaji sebrali českým hokejistům Rusové.

20.4.2008

Českou branku hájil gólman Pinc.Foto: Deník/Petr Šimr

Česká hokejová reprezentace podlehla ve svém závěrečném vystoupení na Česká pojišťovna Cupu týmu Ruska 2:3 a na turnaji skončila na druhém místě. Pohár získali právě Rusové, kteří zároveň ovládli i celou Euro Hockey Tour.

Ve výběru trenéra Aloise Hadamczika se představilo i trio hráčů mistrovské Slavie Klepiš, Červenka a Micka, obranu posílil zámořský Ladislav Šmíd. Skóre zápasu ale otevřel jiný obránce. Petr Čáslava ve třinácté minutě tvrdým golfovým úderem prostřelil brankáře Birjukova.

Zápas byl od začátku rychlý a atraktivní. Zejména český brankář Pinc se měl proti aktivním ruským útočníkům co ohánět. V úvodní dvacetiminutovce při něm stálo i štěstí. Morozov trefil pouze tyčku Pincovy brány, ve velkých šancích se ocitli i Zaripov či Vorobjov.

Ve druhé třetině už však dominovali Rusové i střelecky. Nejprve v 24. minutě vyrovnal Těreščenko, poté v přesilovce překonal Pince po pěkné individuální akci Arťjuchin. O necelé tři minuty později byl výsledek už 3:1. Klepiš neproměnil sólový nájezd na ruskou branku a vzápětí se na druhé straně prosadil Mozjakin.

V nejvýraznější příležitosti českého týmu se ocitl Červenka, ale mířil jen do konstrukce.

Ve třetí třetině český tým opět přidal na obrátkách. Dopracoval se ale pouze ke snížení na 2:3. To v 47. minutě obstaral litvínovský Jánský. Poté si ještě domácí vypracovali několik dobrých šancí, leč ani Veselému, ani Strakovi se vyrovnat nepodařilo.

V samém závěru zápasu se Češi rozhodli vylepšit svou přesilovku po vyloučení Medveděva ještě odvoláním Pince na střídačku. Ani tato power play gól v ruské síti nepřinesla.

Po výhrách nad Švédskem a Finskem tak českým hokejistům patří na turnaji druhá příčka. V celkovém pořadí EHT se jim kvůli nedělní porážce nepodařilo předstihnout druhé Finy a skončili třetí.

ČESKÁ REPUBLIKA - RUSKO 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Čáslava (Rolinek, Kohn), 47. Jánský (Kohn, Netík) – 24. Tereščenko (Morozov), 27. Arťuchin (Kalinin), 30. Mozjakin (Sušinskij, Gorovikov). Rozhodčí: Partanen (Fin.), Vinnerborg (Švéd.) – Kalivoda, Bláha (oba ČR). Vyloučení: 7:8, navíc Straka (ČR) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7188 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 0:3, 1:0.

Sestavy:
Česká republika: Pinc (Kopřiva) – Sičák, Čáslava, Benák, Černošek, Krstev, Zíb, Šmíd – Čermák, Straka, Veselý – Klepiš, Červenka, Kalus – Jánský, Netík, Kubiš – Micka, Kohn, Rolinek. Trenéři: Hadamczik, Paleček a Musil.

Rusko: Birjukov (Varlamov) – Nikulin, Proškin, Vorobjev, Medvěděv, Markov, Kalinin, Kutějkin, Grebeškov – Morozov, Těreščenko, Zaripov – Afinogenov, Ščastlivyj, Arťjuchin – Sušinskij, Gorovikov, Mozjakin – F. Fjodorov, Něprajev, Kulemin. Trenér: Bykov.

Autor: Vojtěch Žižka

20.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Miloš Zeman (vlevo) a Jiří Drahoš. Dva kandidáti na prezidenta.
31 11

Superdebata na ČT bude i s politiky. Babiš odmítl zkoušet Zemana

Vteřiny dne 23. ledna 2018
1

Námluvy ANO a KSČM, 27 let za kokain a revolta europoslanců ANO: Vteřiny dne

V Rusku se nesmí promítat nová komedie o smrti generalissima Stalina

Britsko-francouzský film The Death of Stalin (Stalinova smrt) Rusové v kinech neuvidí. Úřady totiž zakázaly jeho promítání. Snímek pojednávající o boji o moc, který se rozhořel s úmrtím obávaného komunistického vládce, měl být uveden do ruských kin ve čtvrtek 25. ledna.

Střelec útočil na střední škole v Kentucky. Zraněno bylo 19 žáků, dva zemřeli

Na střední škole Marshall County High School v Bentonu na jihozápadě státu Kentucky došlo v úterý ráno ke střelbě. Podezřelý z útoku byl zadržen. Guvernér státu Kentucky Matt Bevin na tiskové konferenci oznámil, že střelná poranění utrpělo 14 studentů, z toho dva po útoku zemřeli. Ošetření potřebovalo ještě dalších pět osob.

Alkohol ve Sněmovně je opět povolen. Vondráček zákaz zrušil

Při schůzích Sněmovny se opět může ve všech restauračních zařízeních v budovách dolní komory podávat alkohol. Předseda Radek Vondráček (ANO) zákaz zavedený zhruba před čtyřmi lety zrušil. Vyplývá to z jeho dnešního rozhodnutí. Vondráček ale připouští, že by mohl restrikci znovu zavést.

OBRAZEM: Zeman versus Drahoš. Kterému z kandidátů dávají přednost celebrity?

Druhé kolo prezidentské volby je již za dveřmi a svou podporu kandidátům na prezidenta vyjadřují i mnohé známé osobnosti. Kteří herci či zpěváci si přejí na Hradě Jiřího Drahoše a kdo fandí Miloši Zemanovi? Prohlédněte si naší fotogalerii.