Podle jeho asistenta Josefa Palečka měl výkon českého týmu stoupající tendenci. "První třetina byla z naší strany špatná, ve čtvrtečním duchu. Ve druhé jsme si ale již vytvořili tlak a ve třetí jsme se i prosadili. Pomohl nám první gól, hráči pak začali více bruslit, chodili do těla a soupeř je musel často faulovat," uvedl Paleček.

Přestože většina z hokejistů, kteří jsou momentálně v českém týmu na MS nepojede, byl Hadamczik spokojený s jejich přístupem. "Pro mladé hráče to je motivace. Proti Švýcarům se musíme prosazovat chytrostí a v přesilových hrách, což se nám ve třetí třetině povedlo. Po gólu z nás spadla deka a štěstí bylo na naší straně," řekl Hadamczik.

Jeho protějšek Ralph Krueger litoval, že švýcarští hráči nezvládli třetí třetinu. "První a druhou jsme hráli dobře a byl jsem s naší hrou spokojený, Dařily se nám přesilovky i oslabení, což ale ve třetí třetině skončilo," uvedl Krueger, jenž byl celkově s dvěma vystoupeními v Česku spokojený. "Odvedli jsme dobrou práci," řekl.

Český tým se nyní v Prostějově rozejde a další sraz jej čeká v pondělí v Brně. Tam se budou premiérově hlásit tři krajánci - obránce Jan Platil (CSKA Moskva) a útočníci Pavel Rosa (Avangard Omsk) a Jaroslav Balaštík (HV 71). Dnes naopak skončili bek Josef Hrabal a útočníci Martin Růžička s Lukášem Pabiškou.