"Zítra máme poslední šanci a věřím, že k tomu tak všichni přistoupí. Na to, že musíme teď vyhrát čtyřikrát, nesmíme myslet. Teď musíme vyhrát v pondělí a vrátit tu sérii do Pardubic," řekl novinářům útočník Jan Čaloun, který v neděli vstřelil dvě branky. "Ty mě ale vůbec netěší," dodal.

V první třetině přitom podle něj byli Východočeši lepší. "Měli jsme více střel, šancí a i to pro nás skončilo dobře - 2:2. Bohužel ve druhé jsme začali hrát se Spartou nahoru dolů, a to přesně Spartě sedí," uvedl odchovanec litvínovského hokeje.

Domácí navíc dali Pardubicím lekci v produktivitě. "To nebylo ale jen v dnešním zápase. Podobné to bylo i v předešlých," smutně konstatoval Čaloun. Útočník Pardubic navíc podobně jako kouč Miloš Říha přiznal, že mužstvo nemělo vnitřní sílu se zápasem za nepříznivého vývoje něco udělat. "Na střídačce nebyla moc dobrá atmosféra. Zápas nebyl ztracený a bylo to škoda. I za stavu 4:2 a 5:3 se s tím dalo něco udělat," řekl Čaloun.

V pondělí musejí hosté podle něj v T-Mobile Areně hlavně zlepšit obrannou hru. "Musíme, jinak to nepůjde. Když nebudeme dobře bránit, je to náš konec," dodal.

V podobném duchu hovořil i kapitán Moelleru Miroslav Hlinka. Východočeši podle něj musejí nyní vyhrát v pondělí a vrátit sérii do Pardubic. "To je jediný způsob. Poslední krok je nejtěžší a musí se ukázat charakter hráčů, kteří dokázali postoupit až do finále. Neměli by to zabalit," burcoval Hlinka své spoluhráče.

Hosté podle něj chtěli hrát na Spartě od obrany a polovinu zápasu se jim to dařilo. "Pak nám ale Sparta odskočila a my už jsme s tím nedokázali nic udělat," řekl Hlinka.

I on se pozastavil nad vysokou produktivitou sparťanských hráčů. "Dokážou vytěžit z minima maximum. Není to poprvé, co to ukázala. Hokej se ale hraje na góly, ne na šance, které máme my," podotkl slovenský reprezentant.

Ve finále se navíc příliš nedaří ani pardubické brankářské jedničce Jánu Lašákovi. Ve všech duelech inkasoval pětkrát, v neděli se navíc nechal v třetí třetině vystřídat. "Možná nechytá v takové formě jako v semifinále. Ale to, že jsme až ve finále, je i jeho velká zásluha. Na druhou stranu má Sparta excelentní střelce, kteří prokazují své kvality," uvedl trenér Říha.

Ten se podle všeho bude muset v pondělí obejít bez Jana Koláře, jenž vynechal třetí třetinu a podle prvních zpráv má vykloubené rameno.