Čech si totiž ze čtvrtého semifinálového utkání proti Českým Budějovicím odnesl zlomeninu palce levé ruky a v závěrečných bojích o titul se zřejmě představí se speciální dlahou, s kterou hrál na šampionátu před dvěma lety Jágr.

"Není to optimální. Mám zlomený poslední článek, musíme počkat, až splaskne otok. Alespoň to říkal doktor. Potom snad zkusíme dostat do rukavice dlahu a zafixovat to. Zatím to není žádná sláva, bolí to při každém doteku," uvedl Čech v rozhovoru pro oficiální internetový server klubu.

Jedna z opor defenzivy Moelleru musela vynechat poslední semifinálový duel, ve středu by se ale v prvním finále chtěla na ledě objevit. Čech už lehce trénuje, hokejku však stále nemůže pořádně uchopit. "Nemohu s ní nic dělat," konstatoval.

Původně si přitom myslel, že má po "sekeře" Petra Sailera prst pouze naražený. Vyšetření druhý den po zápase ale odhalilo zlomeninu. "Už když jsem šel na stadion, tak mi bylo jasné, že s tím nemohu do výstroje. Poslali mě na rentgen a ten prokázal, že poslední článek je rozbitý," řekl Čech.

Jeho štěstím je fakt, že lékařem pardubického týmu je Jan Vanáč, jenž v roce 2005 působil i na MS u národního týmu. "Shodou okolností jsem dostal přímo Jágrův chránič. Pan doktor Vanáč ho vozí s sebou v kufru. Prvně ale musíme počkat, než to splaskne, potom by to nějak vytvaroval. Je to plastový chránič, takže by to pak nahřál a přizpůsobil jej, aby zabránil nějakému nárazu," plánoval Čech.