Pardubičtí hokejisté se cítili po Kratěnově gólu ukřivdění

PARDUBICE - Hokejisté Pardubic sice v dnešním úvodním finálovém utkání extraligy se Spartou Praha dvakrát vedli a opakovaně i o dva góly, ale nakonec odjížděli do kabiny po šesti minutách prodloužení zklamaní a naštvaní.

4.4.2007

Vedle promarněného náskoku se cítili i ukřivdění kvůli rozhodující brance Ondřeje Kratěny v přesilové hře. Hráčům Moelleru se nelíbilo jak vyloučení kapitána Miroslava Hlinky za podražení Jána Tabačka, tak i situace bezprostředně předcházející inkasované brance.

V oslabení tří proti čtyřem totiž vyrazil do protiútoku bek Petr Čáslava, gólman Tomáš Duba po jeho střele chvíli držel puk a pak rozehrál do gólové akce. "Držel puk tři vteřiny, to se píská. To je logické. Ale já to nebudu komentovat," řekl novinářům po utkání pardubický brankář Ján Lašák. Při hrozbě pokuty za kritiku rozhodčích v den utkání se nechtěl moc bavit o Hlinkově vyloučení. "Takových zákroků bylo ve hře více. Staly se tam dvě chyby - faul a nepřerušila se tam hra," shrnul nakonec pardubickou zlobu.

Slovenský reprezentační gólman dal hned po skončení utkání průchod emocím a zahodil hokejku. "Chtěl jsem ji hodit po někom jiném, ale netrefil jsem se," ulevil si Lašák. "Člověk se musí po takovém momentu vybít. Musíme to ale hodit za hlavu, hrát dál a být v klidu," doplnil.

Lašáka naštvalo i promarněné vedení, především ze stavu 3:1. "Chtěli jsme zase vyhrávat 9:1, trošku jsme to otevřeli. Sparta toho využila, dali jsme jí prostor a ona má takové hráče, kteří toho umí využít. Za stavu 3:3 se začínalo znovu," navázal gólman, který do dnešního zápasu neinkasoval v letošním play off více než tři branky v utkání. "Soupeř nás ničím nepřekvapil. Mají kvalitní mančaft, zkušené hráče."

Lašák litoval několika neproměněných šancí svých spoluhráčů, především v úvodu prodloužení minul obránce David Havíř úplně prázdnou branku. "Měli jsme více šancí, ale nedokázali jsme to využít. Škoda té v prodloužení, to byl čistý gól a mohlo být rozhodnuto. I za stavu 3:1 jsme mohli zvýšit. A na druhou stranu jsme dostali takové góly, které nám tam normálně nepadají," doplnil Lašák. Podle něj byla v závěru utkání cítit i absence zraněných Aleše Píši a Libora Pivka.

U rozhodujícího momentu byl na ledě i útočník Tomáš Rolinek, který se marně snažil při rychlém brejku soupeře ještě zatáhnout za záchrannou brzdu. "Myslel jsem, že rozhodčí přeruší hru, Tomáš Duba tam držel puk. Ale nechceme se vymlouvat. Bohužel rozehrál a z protiútoku nás přehráli. Nestihl jsem ani po tom hráči jít," vrátil se ke klíčové chvíli.

Člen elitní útočné formace Moelleru ve 12. minutě zvýšil v přesilové hře na 2:0 a litoval, že jeho tým nezůstal u předváděné hry z úvodního dějství. "První třetina byla z naší strany výborná. Nevím, k čemu došlo ve druhé. Přestali jsme bruslit, oni začali hrát a měli jsme problémy. Byli všude o krok dřív a bohužel dávali i takové náhodné góly. Žádné vyložené šance jsme jim nedovolili. Ale tak to prostě je," prohlásil Rolinek.

Pardubičtí budou chtít ve čtvrtečním druhém domácím duelu odpovědět, protože za stavu 0:2 by se jim neodjíždělo lehko do haly Sparty, kde v play off už dva roky žádný soupeř nevyhrál. "Série asi bude dlouhá, všude se to říkalo a psalo. My musíme vyhrát. Sice prohráváme 0:1 na zápasy, ale nic to neznamená," dodal Rolinek.

4.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Samostatná účetní 33 000 Kč

Samostatná účetní. Náplň práce: samostatné vedení účetnictví obchodní společnosti působící v oblasti kultury, zpracování DPH, zpracování roční účetní závěrky, mzdová agenda, komunikace s úřady.

Cestovní ruch a hotelnictví - Recepční v hotelu 30 000 Kč

Nabízíme práci recepční v malém hotelu v Praze. Klidná práce v klidném prostředí na denní směny. Práce obsahuje zajištění služeb pro hotelové hosty, zajištění odbavení při ubytování a odjezdu, vedení evidence v hotelovém systému.

Gastronomie - Runner, výpomoc 27 000 Kč

Restaurace Želivárna obsadí pozici runnera, směny dle domluvy, trhačky, dopolední, večerní, plat 27.000 Kč, práce na DPP, HPP, zavolejte, stavte se a dozvíte se více, případně zašlete kontakt na email a budme Vás kontaktovat, děkujeme.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 16 800 Kč

Zámečníci strojů Zámečník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16800 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Pracoviště: Nádražní č.p. 106, Litovel. Nástup možný ihned. Pracovní poměr na 1 rok (zkušební doba 3 měsíce), možnost prodloužení pracovního poměru., Hrubá mzda: 16.800 Kč + 20% prémie. 40 hod. (pondělí - pátek, 8hod./den). Pracovní doba: 6.00 - 14.30 včetně zákonné přestávky., Znalost čtení výrobních výkresů. Praxe v oboru 1 rok., Zam. výhody: Příspěvek na stravování., Kontakt je možný POUZE telefonicky v pracovní dny, 8.00 - 14.00 hod.. Pracoviště: Hopax s.r.o., Nádražní, č.p. 106, 784 01 Litovel. Informace: Josef Pavlík, +420 602 714 875.