Pardubičtí hokejisté se cítili po Kratěnově gólu ukřivdění

PARDUBICE - Hokejisté Pardubic sice v dnešním úvodním finálovém utkání extraligy se Spartou Praha dvakrát vedli a opakovaně i o dva góly, ale nakonec odjížděli do kabiny po šesti minutách prodloužení zklamaní a naštvaní.

4.4.2007

Vedle promarněného náskoku se cítili i ukřivdění kvůli rozhodující brance Ondřeje Kratěny v přesilové hře. Hráčům Moelleru se nelíbilo jak vyloučení kapitána Miroslava Hlinky za podražení Jána Tabačka, tak i situace bezprostředně předcházející inkasované brance.

V oslabení tří proti čtyřem totiž vyrazil do protiútoku bek Petr Čáslava, gólman Tomáš Duba po jeho střele chvíli držel puk a pak rozehrál do gólové akce. "Držel puk tři vteřiny, to se píská. To je logické. Ale já to nebudu komentovat," řekl novinářům po utkání pardubický brankář Ján Lašák. Při hrozbě pokuty za kritiku rozhodčích v den utkání se nechtěl moc bavit o Hlinkově vyloučení. "Takových zákroků bylo ve hře více. Staly se tam dvě chyby - faul a nepřerušila se tam hra," shrnul nakonec pardubickou zlobu.

Slovenský reprezentační gólman dal hned po skončení utkání průchod emocím a zahodil hokejku. "Chtěl jsem ji hodit po někom jiném, ale netrefil jsem se," ulevil si Lašák. "Člověk se musí po takovém momentu vybít. Musíme to ale hodit za hlavu, hrát dál a být v klidu," doplnil.

Lašáka naštvalo i promarněné vedení, především ze stavu 3:1. "Chtěli jsme zase vyhrávat 9:1, trošku jsme to otevřeli. Sparta toho využila, dali jsme jí prostor a ona má takové hráče, kteří toho umí využít. Za stavu 3:3 se začínalo znovu," navázal gólman, který do dnešního zápasu neinkasoval v letošním play off více než tři branky v utkání. "Soupeř nás ničím nepřekvapil. Mají kvalitní mančaft, zkušené hráče."

Lašák litoval několika neproměněných šancí svých spoluhráčů, především v úvodu prodloužení minul obránce David Havíř úplně prázdnou branku. "Měli jsme více šancí, ale nedokázali jsme to využít. Škoda té v prodloužení, to byl čistý gól a mohlo být rozhodnuto. I za stavu 3:1 jsme mohli zvýšit. A na druhou stranu jsme dostali takové góly, které nám tam normálně nepadají," doplnil Lašák. Podle něj byla v závěru utkání cítit i absence zraněných Aleše Píši a Libora Pivka.

U rozhodujícího momentu byl na ledě i útočník Tomáš Rolinek, který se marně snažil při rychlém brejku soupeře ještě zatáhnout za záchrannou brzdu. "Myslel jsem, že rozhodčí přeruší hru, Tomáš Duba tam držel puk. Ale nechceme se vymlouvat. Bohužel rozehrál a z protiútoku nás přehráli. Nestihl jsem ani po tom hráči jít," vrátil se ke klíčové chvíli.

Člen elitní útočné formace Moelleru ve 12. minutě zvýšil v přesilové hře na 2:0 a litoval, že jeho tým nezůstal u předváděné hry z úvodního dějství. "První třetina byla z naší strany výborná. Nevím, k čemu došlo ve druhé. Přestali jsme bruslit, oni začali hrát a měli jsme problémy. Byli všude o krok dřív a bohužel dávali i takové náhodné góly. Žádné vyložené šance jsme jim nedovolili. Ale tak to prostě je," prohlásil Rolinek.

Pardubičtí budou chtít ve čtvrtečním druhém domácím duelu odpovědět, protože za stavu 0:2 by se jim neodjíždělo lehko do haly Sparty, kde v play off už dva roky žádný soupeř nevyhrál. "Série asi bude dlouhá, všude se to říkalo a psalo. My musíme vyhrát. Sice prohráváme 0:1 na zápasy, ale nic to neznamená," dodal Rolinek.

4.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Prodavačka do bistra 23 000 Kč Do bistra na Praze 7 (lahůdky-uzeniny-teplý úsek) přijmeme usměvavou prodavačku, praxe s pultovým prodejem výhodou. Vlastní výroba chlebíčku a obložených baget. Pracovní doba:ranní 5:15-14hod., odpolední 10-18:30hod., CD 5:15-18:30. Sobota 1x za 14 týdny 6-12:30hod. Neděle volno. Nástupní plat 23.000 Kč měsíčně/čistého! + možnost dalšího finančního ohodnocení v závislosti na chodu provozovny.Naši zaměstnanci mají 20% slevu na nákup v našich provozovnách. Výplata je 2x do měsíce. Nástup ihned. Zdravotnictví - Zdravotní sestra 30 000 Kč Jsme domov se zvláštním režimem pro seniory s různými typy stařeckých demencí. Hledáme zdravotní sestru - ideálně se zkušenostmi s geriatrickými či psychiatrickými pacienty (možno i na zkrácený úvazek). Směny: 12hodinnové pouze denní (+ víkendy, svátky). Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: HPP na 90 dnů., , Osobní kontakt možný kdykoli po předchozí telefonické či emailové domluvě.. Pracoviště: Transportservices s.r.o. pracoviště okres kladno, . Informace: Karel Vávra, +420 777 341 223. Gastronomie - Servírka/číšník 30 000 Kč Servírku/číšníka s praxí a zájmem o obor přijme restaurace na Praze 10-Hostivař. Pracovní doba krátký-dlouhý týden, provozní doba restaurace 10-22h. Nástup možný ihned, nebo po dohodě.Měsíční odměna od 30.000 Kč čistého.

Fotbalisté Sparty (zleva) Nicolae-Claudiu Stanciu a Guélor Kaku Kanga.
3

Hvězdný Stanciu před duelem s Plzní: Ze všech cítím tu správnou energii

trenér Sigmy Václav Jílek
31

Olomoucký trenér Jílek: Věřím, že teď se to už otočí a budeme stoupat

Turné Koukalových bylo zrušeno. Strhla se štvavá kampaň, tvrdí organizátor

Bývalá biatlonová šampionka Gabriela Koukalová měla spolu se svým manželem Petrem Koukalem od poloviny října besedovat v pěti českých městech se svými fanoušky. Nyní však organizátor akce oznámil, že akce byla kvůli údajné štvavé kampani bez náhrady zrušena. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Naděje na návrat domů padla. Opava musí pokračovat v brněnském azylu

Naděje na to, že fotbalisté nováčka FORUTNA:LIGY z Opavy odehrají zápas 7. října s pražskými Bohemians už na domácím trávníku, v úterý padla.

Panečku, to byl výkop! Brankář Kohout skóroval na Kladensku přes celé hřiště

Událostí 5. kola středočeské I. B třídy byl gól brankáře Braškova Jaroslava Kohouta přes celé hřiště. Ve skupině A proti soupeři z Lánů to byla za stavu 1:1 rozhodující trefa!

Letáčkova druholigová premiéra. V devatenácti letech a hned v televizi

Gólmanská premiéra. Do duelu s Brnem poslali pardubičtí trenéři toho nejmladšího z brankářské trojice. Po předchozí divoké remíze 4:4 na Žižkově zůstal Milan Knobloch jen na střídačce a do akce šel devatenáctiletý Jiří Letáček, v minulé sezoně ještě dorostenec.