Sparta nastoupila do utkání 21. kola proti Ústí sjednou velkou změnou vsestavě. Brankářská jednička Tomáš Duba je totiž na 3-4 týdny mimo hru. Duba se zranil během turnaje Karjala, kde nastoupil za český národní tým. Znovu se mu ozvalo již dříve operované rameno.

Vedení mistrovského celku proto muselo tuto situaci urychleně řešit. Nakonec byl do týmu povolán na dvouměsíční hostování zkušený čtyřiatřicetiletý brankář Martin Altrichter.

Domácí se od začátku utkání na nováčka extraligy vrhli a už ve 3. minutě skóroval po přihrávce Tona obránce Jan Hanzlík. Jednobrankové vedení vydrželo Spartě až do 16. minuty, kdy překonalpoprvé v dresu Sparty chytajícího brankáře Altrichta Martinec. Nerozhodný stav si oba týmy podrželi po celou druhou třetinu.

Rozhodující okamžik přišel čtyři minuty po začátku třetí minuty, kdy přihrávku Kloboučka zužitkoval ústecký Šagát. Sparta už do konce utkání stav nezvrátila a po prohře sKladnem překvapivě podlehla na svém vlastním ledě i nováčkovi z Ústí.