Hokejový útočník Jaroslav Hlinka bude pravděpodobně v úvodu sezony vypomáhat v extralize Plzni. Hráč Linköpingu by kvůli přísným daňovým zákonům ve Švédsku, kde tak má smlouvu jen na šest měsíců, měl působit na západě Čech do konce října. Uvedl to server hokej.cz.

Stejným způsobem čtyřiatřicetiletý mistr světa z Hannoveru z roku 2001 působil na startu minulých dvou sezon ve Spartě. V uplynulém ročníku se ale s ním i s jeho spoluhráčem z Linköpingu Janem Hlaváčem pražský klub rozloučil ve své výsledkové krizi předčasně, dva týdny před koncem angažmá, a odůvodnil to jejich nepřesvědčivými výkony.

"S vedením klubu o tom jednáme, jsme předběžně domluveni. Ještě je ale třeba doladit určité detaily," řekl serveru Hlinkův agent Aleš Volek. "Pokud se dohodneme, bude Jarda za Plzeň hrát. Měl by pomoci klubu v letní European Trophy a pak také v extralize. Předpokládám, že by zůstal do konce října," dodal Volek.

Hlinka dosud v české extralize působil jen v dresu Sparty, s kterou získal čtyřikrát titul v letech 2000, 2002, 2006 a 2007. Může se stát další, i když krátkodobou, posilou Indiánů po brankáři Adamu Svobodovi, obránci Františku Kaberlem a útočníkům Ondřeji Kratěnovi nebo Radku Dudovi.