Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik se s definitivní platnostní musí vzdát služeb šikovného útočníka Jana Marka.

Hráče ruského Magnitogorsku na květnové mistrovství světa v Kanadě nepustí pokračující rekonvalescence po operaci kolena.

Marek se v pondělí v Liberci v rámci přípravy na turnaj České Pojišťovny, který je součástí Euro Hockey Tour, krátce ukázal na ledě, následně však potvrdil, že je nemůže trénovat naplno.

"S Honzou jsem mluvil. Byl na ledě, ale nešlo to. Zranění kolena a také ramena ho do hry nepustí," povzdechl si Hadamczik na internetových stránkách Českého svazu ledního hokeje.

Kouč Hadamczik tak zaznamenal další citelnou ztrátu na postu středního útočníka. Už dříve svůj start na světovém šampionátu vyloučil Josef Vašíček, nejistá je účast dlouholetého kapitána české reprezentace Davida Výborného.

"Jasno bude do konce týdne," uvedl kouč.

Otazník visí také nad zkušeným centrem Chicaga Robertem Langem, kterého trápí záda. V případě ústupu zdravotních komplikací však přislíbil, že národní tým posílí. To by znamenalo další práci pro generálního manažera reprezentace Zbyňka Kusého. Americký klub totiž Langa pro mistrovství neuvolnil.

"Pokud by byl v pořádku a chtěl hrát, požádali bychom Chicago znovu," uvedl Kusý.

(rw, mij)