Stejně jako v prvním pětidenním šumavském kempu vybíhají hokejisté po sjezdovce na Samotách u Železné Rudy zapřaženi do pneumatik.

„Protože jde už o osmý týden kondiční přípravy, je trénink zaměřený víc do rychlosti. Hráči třeba pneumatiky netáhnou celý úsek sjezdovky, ale jen nějakou část. Případně běhají do kopce zcela bez zátěže,“ říká hlavní trenér Ladislav Čihák.

V rámci ranní rozcvičky navíc hokejisté skákají přes překážky, odpoledne posilují a den končí fotbálkem.

Na Šumavě však není tým chystající se na obhajobu bronzu z minulé extraligové sezony zdaleka kompletní.

Zkušení borci Ondřej Kratěna, Milan Gulaš, Václav Nedorost nebo Jakub Kindl se připravují individuálně stejně jako zámořští hráči Ryan Hollweg, Nick Jones i čerstvá posila plzeňské defenzivy Conor Allen.

„Nemocný je brankář Frodl a Eret s Přikrylem. Zatím stále jen s omezením trénuje David Stach, který místo běhání jezdí na kole,“ vypočítává trenér Čihák.

Zatímco národ se chystá na dvěma svátky prodloužený víkend, Indiáni si na delší volno musí ještě počkat.

„My jedeme dál svátek nesvátek až do pátku. Na závěr soustředění si ještě hráči vyběhnou na Pancíř, abychom mohli dosažené časy porovnat s výsledky z prvního kempu,“ podotýká Čihák.

Teprve pak si hokejisté vydechnou. Čeká je čtrnáctidenní dovolená, po níž se tým znovu sejde v pondělí 23. července na testech v Praze. Další den už Škodovka vyjede na led v plzeňské Home Monitoring Aréně.

Čihák věří, že to bude téměř v kompletním složení. „Až na Nicka Jonese, který přiletí 10. srpna, by se měli na ledě objevit všichni hráči,“ říká kouč.

S dosavadním průběhem přípravy je spokojený. „Nedávné testy ukázaly, že většina kluků se zlepšila. Ti, kteří v něčem zaostávají, musí máknout i o dovolené a do dalších prověrek to dohnat,“ zdůrazňuje Ladislav Čihák.