Hokejisté Sparty podlehli Djurgaardenu až na nájezdy

Praha - Pražsklý celek utrpěl druhou porážku v letní soutěži European Trophy.

20.8.2010

Marek Bartánus (v bílém) ze Sparty a Mark Owuva z Djurgardenu.Foto: Deník/Martin Divíšek

Hokejisté Sparty prohráli své páté utkání v European Trophy se švédským Djurgaardenem 0:1 po samostatných nájezdech a utrpěli tak druhou porážku v letní soutěži. Duel, jemuž kralovali brankáři Tomáš Pöpperle a Mark Owuya, rozhodl v páté sérii samostatných nájezdů Daniel Widing.

Sparta i kvůli zraněním šetřila hned několik opor a dala příležitost mladším hráčům. Déle chybět by však měl útočník Kratěna, jenž má od minulého utkání letní soutěže proti Färjestadu problémy s postranními kolenními vazy a bude muset pravděpodobně na operaci. Pravděpodobně by tak zkušený forvard zmeškal i start extraligy naplánovaný na 17. září.

Základní hrací doba samotného zápasu se nesla především ve znamení dobře pracujících a důrazných obran, za nimiž byli velmi pozorní brankáři. Příliš šancí se tak neurodilo. V 17. minutě jel Tjärnqvist sám proti Pöpperlemu, ale zamířil pouze do horní tyčky. Spartu mohl na konci 26. minuty poslat do vedení Podlešák, nařízené trestné střílení však neproměnil. I proto, že mu kotouč při bekhendovém zakončení sklouzl.

Protože ve svých šancích poté neuspěli ani Norman a Karpov a Pöpperle ustál i velkou příležitost hostů na konci 56. minuty, muselo se prodlužovat. V prodloužení byla výrazně aktivnější Sparta, ale Philipp, Hanzlík či Smoleňák své velmi slibné příležitosti využít nedokázali.

Na řadu přišly nájezdy. V základní sérii uspěli ze šesti střelců Kůrka a Eriksson a pokračovalo se dál. Kafka, Eriksson při svém druhém pokusu a ani Smoleňák neuspěli, Widing pak ostrou ranou pod horní tyčku rozhodl.

Příští zápas čeká Spartu již v sobotu, kdy v domácím prostředí od 20:15 přivítá dalšího švédského soupeře Linköping. V sestavě hostů by neměli chybět obránce Melichar a útočníci Hlinka s Hlaváčem, kteří se s Pražany připravují na novou sezonu a vypomůžou Spartě v úvodu extraligy před svým přesunem na sever Evropy.

Hokejový turnaj European Trophy:

Divize Capital:

HC Sparta Praha - Djurgaarden IF 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Widing. Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Bejček, Charvát. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1973.

Sestava Sparty: Pöpperle - Husák, O'Brien, Philipp, Jan Hanzlík, Žovinec, Gulaši, Bolf, Zacpálek - Kůrka, Broš, Bartánus - Pacovský, Výborný, Smoleňák - Hromas, Karpov, Kafka - Tůma, Podlešák, Luňák. Trenéři: Volek a Holaň.

Jokerit Helsinky - Valerenga Oslo 2:1, Eisbären Berlín - Färjestad 5:2, Adler Mannheim - Linköping 4:5 po sam. nájezdech (za hosty Hlaváč 1+2).

Divize Central:

Bern - HV71 5:1 (hráno 19. srpna), Kärpät Oulu - Tappara Tampere 3:2, Red Bull Salcburk - Malmö 2:3 v prodl., Curych - Frölunda 4:3 v prodl.

20.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
AREÁL VĚZNICE v Žacléři je v žalostném stavu. Po zaplacení ho má nyní převzít nová majitelka.
13

Věznice v Žacléři má kupce. Ještě nezaplatil

Nabíjení elektromobilů Tesla. Ilustrační foto.
4 12

Norsku začínají vadit velké elektromobily, země zavádí daň za Teslu

Zaorálek žádá odvolání Janečka: Nejde likvidovat firmy nevyhovující Agrofertu

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek bude žádat v pondělí na zasedání vlády, aby byl odvolán z funkce šéf finanční správy Martin Janeček kvůli údajnému zneužití zajišťovacích příkazů k likvidaci firem, jak o nich informovala média. Chce, aby odešla také náměstkyně ministra financí Alena Schillerová.

Princ Edward přijede do Česka. Podpoří rozvoj mladých lidí

Princ Edward, hrabě z Wessexu, nejmladší syn královny Alžběty II. a prince Filipa, vévody z Edinburghu, navštíví na konci října Česko. Cílem jeho návštěvy je účast na akci International Gold Event (IGE), která je součástí vzdělávacího programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu.