Trenéři Jakub Petr a Pavel Trnka mají aktuálně po vlně odchodů i příchodů v kádru 27 hráčů. „Po úvodní individuální fázi se tým sešel k prvnímu společnému tréninku. Společnou fázi přípravy má, stejně jako v minulých letech, v kompetenci kondiční trenér Igor Horyl,“ uvedl pro klubový web Jakub Petr.

„Na úvod jsme si řekli, co nás čeká, nastínili jsme hráčům, jaká bude tato první fáze společné přípravy – tedy ode dneška do soustředění na Slovensku,“ prozradil pro stránky hc-vitkovice.cz kondiční trenér Igor Horyl.

„Zaměříme se jak na kondiční, tak silovou stránku. Postupně budeme zvyšovat intenzitu i náročnost tréninků. Prostě vše směřujeme k tomu, aby tým byl po fyzické stránce dobře připraven,“ dodal Horyl po tom, co tým absolvoval první tréninkovou jednotku.

Mužstvo trénuje v jedné skupině, výjimkou jsou útočníci Rostislav Olesz a Ondřej Roman, kteří absolvují přípravu individuálně. Na prvním tréninku chyběli forvardi Petr Fridrich, Tomáš Guman a obránce Martin Bodák, později se k týmu připojí Dominik Lakatoš a Blaž Gregorc.

Do týmu se zapojili také hráči z vítkovické akademie. „Je to jen doklad toho, že nechceme jít cestou jen shánění mladších hráčů mimo náš region, ale také zapracování našich odchovanců do širšího kádru. Chceme jim dát prostor a možnost zabojovat o své místo v A-mužstvu, který je z nějakých devadesáti procent vlastně hotový,“ řekl už dříve Petr s tím, že k úpravám může ještě dojít.

Aktuální kádr Vítkovic:

Brankáři: Daniel Dolejš, Miroslav Svoboda.

Obránci: Martin Bodák, Tomáš Černý, Blaž Gregorc, Daniel Krenželok, David Kvasnička, Petr Šidlík, Peter Trška, Jan Výtisk.

Útočníci: Jozef Baláž, Jan Bernovský, Rastislav Dej, Petr Fridrich, Tomáš Guman, Daniel Kurovský, Dominik Lakatoš, Erik Němec, Rostislav Olesz, Ondřej Roman, Jan Schleiss, Šimon Stránský, Roman Szturc, Radim Toman, Nicolas Werbik, Patrik Zdráhal, Lukáš Žiak.

Trenéři: Jakub Petr, Pavel Trnka.