Boleslav jde do baráže, Znojmo porazilo Kladno

Ml. Boleslav – Hokejisté Boleslavi prohráli s Budějovicemi 1:2. Znojmo porazilo Kladno v prodloužení 3:2.

17.3.2009

Hokejisté Kladna se radují z vítězství 4:2 nad Boleslaví. Foto: Deník/Josef Procházka

Hokejisté Mladé Boleslavi budou muset do baráže. Rozhodly o tom úterní zápasy 10. kola skupiny o udržení.

Boleslav tři zápasy před koncem play out měla šanci, vyhnout se baráži. Jenže to by musela porazit České Budějovice a spoléhat na výhru Kladna proti Kladnu.

To se však nestalo.

Ačkoliv se svěřencům kouče Jaromíra Šindela v letošní sezoně proti Jihočechům dařilo, v úterném zápase Boleslav prohrála s Budějovicemi 1:2, když o vítězství rozhodl v 39. minutě Milan Gulaš.

Jedinou branku Boleslavi zajistil již v 5. minutě nahozením před brankáře Turka Tomáš Nouza. Úvodní gól Jihočechů dal Ivan Huml.

Ve druhém zápase Znojmo rozhodlo o výhře nad Kladnem 3:2 až v prodloužení.

Hosté šli do vedení zásluhou Jaroslava Svobody, který zužitkoval přesilovou hru Orlů. Jenže Kladno dokázalo vyrovnat díky tvrdé střele od modré Marka Trenčínského.

Domácí fanoušky opět rozjásal David Stieler, který nahodil puk před znojemskou branku, kde si ho srazil do vlastní sítě nohou Chvátal.

Odpovědět ale rychle dokázal Martin Rýgl. O tom, že letos Znojmo hrát baráž nebude, rozhodl po dvou minutách prodloužení opět Svoboda.

„Vstupovali jsme do utkání s tím, že si musíme pohlídat bod a to se nám podařilo,“ nezakrýval brankář Kladna Miroslav Kopřiva domácí taktiku v duelu se Znojmem.

Mladá Boleslav – Č. Budějovice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Mladá Boleslav nepřipomínala tým, který bezpodmínečně musí vyhrát, aby si udržel naději na vyhnutí se baráži.

Budějovice nastoupily do zápasu aktivně s evidentní touhou zápas co nejdříve rozhodnout. První se však paradoxně radovali domácí borci. Nouzovo nahození od modré zůstalo brankáři Turkovi skryto v chumlu těl a puk tak pomalu doklouzal až za jeho záda.

Domácí však kupili v obraně obrovské množství zbytečných chyb a tak bylo vyrovnání pouze otázkou času. Přišlo ve 12. minutě, kdy dokázal beze zbytku využít únik dvou proti jednomu Hudec.

Rozhodující moment zápasu přišel ve 39. minutě, kdy procedil kotouč do sítě Gulaš. Mladá Boleslav se téměř na nic nezmohla a po jalovém výkonu před nespokojeným domácím publikem má definitivní jistotu baráže.

„Odehráli jsme naprosto katastrofální první třetinu. Byla to letos nejhorší první třetina na domácím ledě. Hráči už měli v hlavách baráž více než by bylo zdrávo,“ zlobil se trenér Boleslavi Jaromír Šindel. „Na jednu stranu ale jsem rád, že ta tahanice o poslední místo skončila už teď a můžeme se v klidu připravit na baráž,“ dodal.

Branky a nahrávky: 5. Nouza (Novák, Král) – 12. Huml (Hudec, Melichárek), 39. Gulaš (Šimánek, Melichárek). Rozhodčí: Šindler, Turčan – Kis, Pavlovič. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2820.

Ml. Boleslav: Schwarz – Novák, Kočí, Moravec, Zíb, Mocek, Bauer – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Důras – Padělek, Vrbata, Benda – Pšurný, Kazionov, Sýkora. Trenér: Šindel.
Č. Budějovice: Turek – Mucha, Frolo, Ptáček, Macháček, Poživil, Melichárek, Gřegořek, Sičák – Hřebejk, Vak, Veselý – Hudec, Huml, Melichárek – Šimánek, Gulaš, Kotrla – Horák, Mertl, Bílek. Trenér: Tlačil.

Kladno – Znojmo 2:3 PP (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Na Kladně se v 1. třetině hokejoví fanoušci gólu nedočkali. Šanci skórovat měl nejprve Radek Procházka, ovšem ostrou střelu gólman Kladna Kopřiva kryl. Poté skončila v lapačce Kopřivy i tečovaná rána Tesaříka, i když tentokrát měl kladenský gólman více problémů než v prvním případě.

Na začátku druhého dějství se poprvé v utkání měnilo skóre. Zasloužil se o to v 23. minutě Jaroslav Svoboda, který zužitkoval přesilovou hru Orlů, když úspěšně vložil hůl do střely Bičánka.

Kladno dokázalo vyrovnat. V 30. minutě vyhrál nejprve buly Kalla na hokejku Marka Trončínského, který se od modré nemýlil.

Kladno se dostalo poprvé v utkání do vedení, když šanci ve 43. minutě využil David Stieler. Ten nahodil puk před znojemskou branku, kde si ho srazil do vlastní sítě nohou Chvátal.

Jenže Znojmo se rychle otřepalo a již ve 46. minutě vyrovnalo. Erat našel přihrávkou Martina Rýgla, který pohotově překonal brankáře Kopřivu.
Za nerozhodného stavu přišlo na řadu prodloužení. To ukončil v 62. minutě Jaroslav Svoboda a zajistil Znojmu výhru 3:2.

Branky a nahrávky: 30. Trončinský (Kalla), 43. Stieler – 23. Svoboda (Bičánek), 46. Rýgl (Vyrůbalík), 63. Svoboda (Bičánek). Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 1705.

Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, Hořava, Šmach, Trončinský, Gudas – Bělohlav, Patera, M. Procházka – Čurilla, J. Mrázek, Kuchler – Horna, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Polanský. Trenér Müller.
Znojmo: Trvaj – Mojžíš, Rýgl, F. Mrázek, Bičánek, Švrček, Vyrůbalík, Tesařík, Chvátal – Erat, Dopita, Selinger – R. Procházka, Demel, Svoboda – M. Růžička, Haman, Davídek – Kucharczyk, Sajdl, Čachotský. Trenér Rulík.