Letošní ročník tradičního Sprenglerova poháru už zná vítěze. Stalo se jím Dynamo Minsk, reprezentující na turnaji Kontinentální hokejovou ligu.

Běloruský celek ve čtvrtečním finále porazil 3:1 domácí HC Davos a oplatil tak švýcarskému týmu porážku ze základní skupiny turnaje.

Hokejisté Minsku, kteří v úterý uštědřili Karlovým Varům ostudný debakl 8:0, šli ve finále do vedení po gólu Alexandra Kulakova z deváté minuty. Přihrávala finská hvězda Ville Peltonen.

Ve druhé třetině zvýšil náskok Dynama v přesilové hře Denis Košetkov, v úvodu třetí dvacetiminutovky ale potěšil skoro sedm tisíc domácích fanoušků Juraj Kolník.

Davos pak měl i další šance, se všemi si ale poradil zkušený gólman Minsku Andrej Mezin. Ten byl pak také po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. Vítězství Dynama pečetil střelou do prázdné brány Andrej Michajlov.