Ještě jsme ve hře!

To si mohou říkat hokejisté Třince po středečním třetím utkání předkola play off s Plzní. O tom, že se bude hrát ve Slezsku i ve čtvrtek, rozhodli Oceláři v závěrečné třetině, kdy nasázeli Západočechům tři branky.

Plzeň tak promarnila první ze dvou mečbolů, které si vytvořila v úvodních duelech předkola play off. Západočeši v Třinci nevstřelili za celý zápas ani branku a ostudně prohráli 0:3. Zápas rozhodl ve 48. minutě slovenský útočník Balej.

Vítězství Třince poté pečetil Květoň s Peterkem.

„Naši kluci šli tvrdě za vítězstvím. Podařilo se nám uhlídat přesilové hry soupeře, což je jejich silná stránka. Bylo to o jednom gólu, ten jsme dali my. Hráči do toho dali všechno,“ pochválil své svěřence třinecký kouč Břetislav Kopřiva.

Jen tři utkání naopak stačila vítkovickým hokejistům k pokoření libereckých Bílých Tygrů. Středeční výhra Hadamczikových svěřenců 3:1 v Tipsport areně znamená, že pro Liberec sezona nečekaně brzy končí, zatímco Vítkovice pokračují v play off.

Liberec ani tentokrát na své soupeře nestačil, když po celý zápas dotahoval náskok Vítkovic. Ve třetí třetině mohli domácí ještě vyrovnat, ovšem obránce Mokrý v oslabení zbytečně vyhodil puk z obranného pásma do hlediště a musel na trestnou lavici. Toho využil Kvapil, který pojistil Vítkovicím postup.

Ve čtvrtfinále tak vítkovické mužstvo pod vedením Aloise Hadamczika doplnilo mistrovskou Slavii, Pardubice, Litvínov, Spartu, Zlín a Karlovy Vary.

Třinec – Plzeň 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Hokejoví fanoušci Třince mají lepší náladu. Oceláři si vynutili si čtvrtý zápas. Ten se hraje ve čtvrtek od 17 hodin opět ve Werk Aréně.

Hodně dobrý pocit musel mít po zápase gólman Třince Martin Vojtek, který se blýskl čtyřiceti úspěšnými zákroky a vychytal nulu.

Právě Vojtkovi totiž v úvodních dvou zápasech série na západě Čech fanoušci sprostě nadávali. A miláček Třince jim na dálku odpověděl tím nejlepším způsobem. „Ale super zahrál celý tým,“ vykládal po zápase Vojtek.

O vítězství rozhodl Třinec v závěrečné třetině, kdy klíčový první gól vsítil slovenský útočník Balej. Hodně blízko vyrovnání byli hosté osm minut před koncem v oslabení. Střelu Cartelliho stačil povyjetý Vojtek jen vyrazit. Dojíždějící Straka trefil jen tyč prázdné třinecké svatyně.

Třinec mohl rozhodnout také ve vlastním oslabení. Ale ani Peterek a po něm Moravec puk za záda Chábery nedotlačili.

Definitivní klid dal Ocelářům až Květoň, který vypíchl puk Smrekovi a nájezd zakončil bekendovým blafákem. Výhru pečetil gólem do prázdné branky Peterek.

„Viděli jsme bojové utkání s výbornými výkony obou brankářů, o čemž svědčil i stav 0:0 po dvou třetinách. V té závěrečné to bylo o tom, kdo dá první gól. To se povedlo Třinci, který ale vyhrál zaslouženě. Pokud chceme udělat poslední krok, musíme přidat,“ je si vědom plzeňský asistent Milan Razým.

Branky a nahrávky: 48. Balej (Malec), 58. D. Květoň, 59. Peterek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Mikula, Kubeš – Kalivoda, Pešek. Diváci: 3086. Stav série: 1:2.

Třinec: Vojtek – Gureň, Andersons, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec – Kanko, V. Polák, Kováčik – Tomík, Polanský, Moravec – D. Květoň, Peterek, Balej. Trenéři: Marek a Kopřiva
Plzeň: Chábera – Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kracík, Matějovský – Adamský, Kovář, Dvořák. Trenéři: Hynek a Razým

Liberec – Vítkovice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

V třetím utkání předkola před nečekaně slabou návštěvou opět doplatil Liberec, podobně jako v prvním zápase ve Vítkovicích, na častá vyloučení. Hosté dokázali liberecké přestupky trestat a hrdinou zápasu se stal útočník jiří Burger, který dvě branky vstřelil a u třetí asistoval.

Skóre otevřel v 8. minutě, v přesilovce 5 na 3. Na trestnou lavici usedli krátce po sobě Vrbata za faul kolenem a Pletka za zdržování (vyhození puku rukavicí). Kuboš napřáhl od modré, kotouč se odrazil od mantinelu přesně na hokejku Burgra, který z úhlu propálil Leinonen – 0:1.

Při následných šancích Jiruše a Bartoviče stálo při hostech štěstí, ale druhý gól dali opět oni.

Padl takřka přes kopírák jako ten první. Hubáček napálil puk od modré čáry, ten se odrazil opět od plexi na hokejku Burgra, jenž bekhendem pohodlně zasunul do branky – 0:2.

Jiskérku naděje vrátil Bílým Tygrům v 33. min. Kašpařík, když si najel na přesný pas Radima Vrbaty a střelou mezi Štěpánkovy betony snížil na 1:2.

Na začátku třetí třetiny trefil domácí Bartovič po vyhraném vhazování tyč.

Rozhodnutí padlo při dalším libereckém dvojnásobném oslabení. V 46. minutě stačilo Vítkovicím 25 vteřin po obléhání branky domácích ke vstřelení třetího gólu. Burger a Šimíček vybojovali kotouč za brankou, poslali ho před bránu přesně na hůl Kvapila a ten překonal Leinonena – 1:3.

Zoufalá snaha Liberce, podpořená od času 58:06 hrou bez brankáře, již úspěch nepřinesla a Vítkovičtí mohli radostně zvednou ruce nad hlavy.

Branky a nahrávky: 33. Kašpařík (R. Vrbata) – 8. Burger (Kuboš), 28. Burger (Hubáček, Stehlík), 46. Kvapil (Šimíček, Burger). Rozhodčí: Hodek, Turčan – Pavlovič (Slovensko), Pouzar. Vyloučení: 13:11. Využití: 0:2. Diváci: 4578. Konečný stav série: 0:3.

Liberec: Leinonen – Jiruš, Hunkes, Harant, Žabka, Modrý, Jareš, Kolmann, Kajínek – Vantuch, Kašpařík, Pletka – R. Vrbata, P. Nedvěd, Nedorost – Bartovič, Blatný, Šachl – Podkonický, Pabiška, Víšek. Trenér: Pešán.
Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Krstev, Trnka, Ovčačík – Klimek, J. Štefanka, Krenželok – Ondřej, Burger, Hubáček – Strapáč, Šimíček, Kvapil – Ujčík, R. Hruška, Svačina – Treille. Trenér: Hadamczik.