„Nechtěl bych, aby byl tento krok vnímán, že nahrazuji Aloise Hadamczika. Prostě jsme se rozhodli situaci vyřešit takto z vlastních řad. Ve sportovním úseku jsme se shodli, že mohu klukům pomoci. Variantu, že by přišel nový trenér, jsme hned zamítli," uvedl na klubových stránkách Zábranský, který už podobně vypomáhal před deseti lety kouči Rostislavu Čadovi a v sezoně 2009/10 Mojmíru Trličíkovi.

Zábranský dobře ví, že ho na střídačce čeká značný tlak. „Ten je po celých dvanáct let mého působení v Kometě stejný. Naším úkolem je vrátit hráčům sebedůvěru a vytáhnout z nich to nejlepší. Hlavně se chceme vrátit k základním věcem, bez kterých moderní hokej nefunguje. Také nemůžeme říkat, že chyba je pouze v trenérovi. Pokud hráči nebojují, tak s tím nic neudělá ani sebelepší trenér," řekl Zábranský.

Dnešní trénink vedli asistenti Pokorný a Beran, Zábranský přípravu sledoval z tribuny. „Snažíme se zklidnit tým a dobře se na utkání nachystat, abychom byli úspěšní. Času není moc," poznamenal Pokorný. V sestavě Komety budou v nedělním duelu v Olomouci malé změny. Stále chybějí zranění obránce Hanzlík a útočníci Čermák s Ostřížkem.

„Pro mě bylo pozitivní, jakou měli kluci chuť do dnešního tréninku. Když to přenesou do utkání, tak nemusíme mít obavy, že by se něco nepodařilo," prohlásil Zábranský, který chystá v reprezentační přestávce prostor i na vylepšení nabourané psychiky.