Severočeši naskočili do zápasu ve speciálních dresech s růžovými prvky na podporu nemocné Marušky a na ledě bojovali s chutí.

K prvnímu gólu však Sparta svému soupeři hodně napomohla. Po faulu Pecha a následném vyhození puku mimo hřiště od Dvořáka šli Pražané do tří a Bílí Tygři si s nabídnutou šancí dokázali poradit. Rychlou kombinaci zakončil střelou za bezmocného gólmana Lenc.

Sedláčkovo čekání

Domácí hráči mohli poté hned několikrát navýšit skó-re. Hudáček nejprve orazítkoval brankovou konstrukci. Poté se po pěkné individuální akci Jelínka dostal k zakončení z dobré pozice Krenželok. A sérii šancí završil z předbrankového prostoru Vlach. Ani jeden pokus se však neujal i díky zákrokům Sedláčka. Ten měl veliký cíl: vychytat první výhru proti Liberci od roku 2010.

„V první třetině jsme museli hodně bránit, domácí vstoupili do zápasu se spoustou energie,“ hodnotil trenér Krupp.

Po přestávce převzali vládu nad ledem pro změnu sparťané. Blainova střela se ještě neujala, když brnkla pouze

o tyč. O pár chvil později už ale bylo vyrovnáno. Přečíslení Pražanů využil ke střele Řepík a nadvakrát dostal puk do sítě. „Prvních deset minut druhé třetiny jsme byli lepší. Pak jsme ale hloupě propadali, nestačili se soupeřem bruslit a skončilo to gólem. Dostali jsme je tím na koně,“ vyprávěl kouč.

Klíčové momenty

Právě závěr druhé části Spartě zle nevyšel a dá se říct, že se v něm zlomil celý zápas. Nejprve Lenc využil šťastného odrazu o brusle Jurčiny a o dvě minuty později si premiérovou extraligovou trefu připsal Průžek. „Soupeři jako je Liberec nemůžeme takové situace nabídnout,“ zlobil se Krupp.

Po druhé pauze skóre definitivně zpečetil završeným hattrickem Lenc. Pražanům nepomohl ani faul Košťálka, který vyfasoval za ostrý hit trest do konce utkání.

„Nebyl to zásadní moment. Rozhodlo, že jsme udělali příliš mnoho chyb. Soupeř dobře bruslil, využil své šance a byl prostě o něco lepší,“ dodal Krupp.

Sparťané tak letos ani napotřetí na Bílé Tygry nevyzráli. Severočeši stáhli jejich náskok v čele na pouhý bod.