Ani v příštím roce se hokejoví fanoušci nedočkají pokračování Ligy mistrů.

Vedení IIHF a její dlouhodobý marketingový partner Infront Sports & Media se v úterý shodly na tom, že prozatím pozastaví snahy o vzkříšení tohoto atraktivního projektu, který si odbyl svou premiéru v ročníku 2008/09 i za účasti týmů pražské Slavie a Českých Budějovic.

Snahy o opětovné zařazení Ligy mistrů do kalendáře ztroskotaly na neochotě národních soutěží a předních klubů, které se nechtěly zavázat k dlouhodobé spolupráci. Právě to je však podle vedení IIHF klíčové k tomu, aby tento projekt byl stabilní a uspěl.

Přitom většina národních lig v principu souhlasila s konceptem, který počítal s kontraktem na tři plus šest let. Podle posledního plánu se Ligy mistrů mělo zúčastnit osm týmů a muselo by být odehráno celkem 14. zápasů. Účast by měly jistou mistrovské kluby z Česka, Finska, Německa, Ruska, Slovenska, Švédska a Švýcarska.

Jednání ale ztroskotala na nejasnostech ohledně možnosti ze soutěže po prvních třech letech odstoupit. "Hluboce litujeme, že jsme museli učinit rozhodnutí dále nepokračovat ve snaze o obnovu Ligy mistrů kvůli nedostatečné ochotě jednotlivých soutěží a klubů přistoupit na dlouhodobou smlouvu, která byla předpokladem pro úspěch této ligy," citovala šéfe IIHF René Fasela agentura ČTK.

"Je nemožné vytvořit mezinárodní soutěž ekonomicky udržitelnou cestou bez stabilní podpory. Někteří členové evropské hokejové rodiny nesdílejí naši dlouhodobou vizi," dodal Fasel.