Rozhodl o tom středeční los v dějišti mistrovství světa Minsku, na kterém se podílel i asistent trenéra české reprezentace Jaroslav Špaček.

Se Zlínem se v Lize mistrů představí dalších pět českých týmů - Sparta Praha, Liberec, Pardubice, Vítkovice a Třinec. Stejně jako další kluby z jedné země nemohly být nalosovány do jedné skupiny.

Pražané budou hrát se švédským Växjö, jemuž v předešlých letech pravidelně vypomáhal Jan Hlaváč, s německým Mannheimem a týmem KalPa Kuopio z Finska.

Liberec čekají souboje s Kärpätem Oulu (Fin.), za který hrají Ivan Huml a Vladimír Eminger, Kolínem nad Rýnem a Košicemi, jejichž dres tradičně oblékají čeští krajánci. V minulých dnech do kádru slovenského mistra zamířil Radek Philipp a na soupisce jsou nadále Tomáš Klouček, Alexandr Hylák nebo Michal Šeda.

Pardubice narazí i na Linköping

Pardubice nastoupí proti Bolzanu (It.), Linköpingu (Švéd.) a TPS Turku, který v tomto týdnu angažoval Radka Smoleňáka. Bolzanu k triumfu v mezinárodní lize EBEL pomohl i brankář Jaroslav Hübl, jenž by ale v Itálii neměl pokračovat. V Linköpingu působí talentovaný juniorský reprezentant Jakub Vrána.

Vítkovice se mohou těšit na souboje s Ingolstadtem (Něm.), SaiPou Lappeenranta (Fin.) a EV Zug (Švýc.). Třinec se utká s Tapparou Tampere (Fin.), SC Bern (Švýc.) a Stavangerem Oilers (Nor.). Za Bern hrál v uplynulé sezoně Rostislav Olesz, smlouvu na další rok ale nemá.

Šampion bude znám v únoru

Základní skupiny Ligy mistrů se odehrají od srpna do října a týmy se v nich utkají systémem doma - venku každý s každým. Do osmifinále, které se už bude hrát jako play off, si zajistí postup vítězové a pět nejlepších celků z druhých míst. Nadstavbová část začne v listopadu a v únoru 2015 bude korunován nový evropský šampion.

Champions Hockey League je společným projektem klubů, jejich národních lig a Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Tři hlavní zúčastněné strany vytvořily akciovou společnost se sídlem ve Švýcarsku; kluby v ní vlastní 63 procent akcií, ligy 25 procent a IIHF 12 procent.

Představitelé soutěže garantují na premiérový ročník rozdělení celkové sumy 1,5 milionu eur, vítěz získá 160 tisíc eur (asi 4,4 milionu korun).

Složení základních skupin hokejové Ligy mistrů:

Skupina A: Kärpät Oulu (Fin.), Kolín nad Rýnem (Něm.), Bílí Tygři Liberec, Košice (SR).
Skupina B: ZSC Lions Curych, Färjestad (Švéd.), Vídeň Capitals (Rak.), Valerenga Oslo (Nor.).
Skupina C: Frölunda (Švéd.), SV Villach (Rak.), Servette Ženeva (Švýc.), Briancon Diables Rouge (Fr.).
Skupina D: PSG Zlín, Fribourg-Gottéron (Švýc.), Eisbären Berlín (Něm.), Djurgaarden Stockholm (Švéd.).
Skupina E: Tappara Tampere (Fin.), Oceláři Třinec, SC Bern (Švýc.), Stavanger Oilers (Nor.).
Skupina F: Bolzano (It.), Linköping (Švéd.), ČSOB Pojišťovna Pardubice, TPS Turku (Fin.).
Skupina G: Sparta Praha, Växjö (Švéd.), Adler Mannheim (Něm.), KalPa Kuopio (Fin.).
Skupina H: ERC Ingolstadt (Něm.), SaiPa Lappeenranta (Fin.), Vítkovice Steel, EV Zug (Švýc.).
Skupina I: Red Bull Salcburk (Rak.), Kloten Flyers (Švýc.), JYP Jyväskylä (Fin.), HV 71 Jönköping (Švéd.).
Skupina J: Skelleftea (Švéd.), Krefeld Pinguine (Něm.), IFK Helsinky (Fin.), SonderjyskE Vojens (Dán.).
Skupina K: Hamburk Freezers (Něm.), Lukko Rauma (Fin.), Lulea (Švéd.), Nottingham Panthers (Brit.).