Pražané se zprávám o existenčních problémech podivují. „Slavia v poslední době čelí mediálním atakům, které výrazně poškozují jméno klubu. Hokejisté nemají kvůli tomu dostatek klidu na svoji práci, zavádějící informace uvedené v těchto článcích komplikují vyjednávání s partnery a znehodnocují značku HC Slavia Praha," uvedla Slavia v tiskové zprávě.

Klub splnil podmínky 

„Klub splnil při kontrole veškeré podmínky licenčního řádu, proto jsou tyto ataky ze strany médií nepochopitelné. V tuto chvíli nic nebrání tomu, aby se Slavia zúčastnila nadcházejícího ročníku WSM ligy," ujistilo klubové vedení, v jehož čele stojí majitel Vladimír Pitter. Ten čelil před necelým měsícem mediálním atakům Richarda Benýška, jenž s ním klub vlastnil v minulosti.

„Vladimír Pitter byl akcionářem Slavie v době, kdy jsem do ní vstupoval, a byl podepsaný pod tehdejší špatnou ekonomikou. To samé se mu mohlo podařit i nyní," uvedl tehdy Benýšek.

Slavie je připravena na vstup do ligy

Slavia se ale od jeho tvrzení distancovala. „Nás musí zajímat sportovní stránka, jen tou si hráči i trenéři vybudují image. Máme splněná kritéria pro vstup do první ligy a zabýváme se výkony na ledě. To je pádná odpověď na všechno," prohlásil Bukač.

„V novinách se píše spousta věcí… Různých kauz je hodně. A jsou i ve sportu. Těžko zjistíme, kdo za tím stojí. Nechceme se v tom pitvat, nikam bychom se stejně asi nedostali. Nepřikládáme tomu nějakou větší váhu, i když to asi není úplně ideální. V západním světě nejsou tyto mediální věci standardní, tady jich přibývá čím dál více," doplnil Bukač.

Dražší než minulý ročník 

Rozpočet na hráče bude podobný, jaký měla Slavia v minulém ročníku druhé nejvyšší soutěže po pádu z extraligy. Ten celkový se pohyboval v rozmezí 50 až 60 milionů korun, jak loni prozradil Pitter. „Mužstvo nás nebude stát více než minulý rok. Určitě nemáme nejdražší mužstvo v první lize, ale myslím, že poměr cena-výkon je u nás v pořádku," řekl Bukač.

Kapitán Milan Mikulík připustil, že tým nepříjemné zprávy vnímal, ale snažil se zůstat nad věcí. „Přečetli jsme si to, v kabině se o tom s klukama pobavili, ale řekli jsme si to mezi sebou a to bylo všechno. Věříme, že vedení klubu to vyřeší. My se věnujeme hokeji a věříme, že ta sezona proběhne úplně v pořádku," prohlásil Mikulík.

„Co jsem tady, tak musím říct, že se nezpozdila ani jedna výplata. Když jsem byl v jiných mančaftech, tak třeba i nějaký zádrhel byl, ale tady jsem ho zatím nezažil," dodal pětatřicetiletý Mikulík, jenž přišel do Slavie loni před polovinou listopadu z běloruského Grodna.

Čtěte také: Hokejový útočník Ružička za Třinec hrát nebude, jde do Sparty