Šestadvacetiletý hokejista se těšil, jak v národním týmu zúročí výtečnou formu a souhru z ruského Chabarovsku s Jakubem Petružálkem, ale po dvou dnešních tréninkových jednotkách z mužstva kvůli zranění žeber vypadl.

"Jsme strašně rádi, že jsme tady. Té šance si vážíme a bavili jsme se o tom, že uděláme vše, co je v našich silách, abychom zahráli tak, jak hrajeme v KHL," uvedl před tréninkem Vrána, který i přes zranění dorazil na sraz z Ostravy, kde ještě v minulé sezoně oblékal dres Vítkovic a pomohl jim až do finále extraligy.

Kouč Alois Hadamczik měl ale z jeho zdravotního stavu obavy a jako krajní variantu zvažoval Vránovo nasazení až během víkendových duelů v Helsinkách. Nezařadil by ho do čtvrtečního zápasu se Švédy. Obavy se potvrdily už po polovině tréninku, kdy Hadamczik začínal mít jasno v tom, že Vrána náročná utkání hrát nemůže. Začal proto shánět jako náhradníka Lukáše Pecha z Karlových Varů.

Vrána se sice vrátil na led O2 areny i po jeho úpravě na druhou část tréninku, ale lékaři Zdeňku Ziegelbauerovi hlásil, že kvůli poranění v oblasti žeber nemůže pořádně dýchat. "Budeme to teď rozebírat v šatně a nějaký ortel padne, ale není to zrovna optimální stav," řekl Vrána ČTK na cestě do kabin po skončení tréninku.

Verdikt padl - Vrána opouští výpravu a nahradí ho Pech.