„Nemá cenu se zabývat tím, jestli je lepší začínat doma nebo venku a proti komu. Důležitější je se nachystat a zvládnout vstup do extraligy," komentoval los plzeňský trenér Michal Straka.

Jasné je, že mistr z Litvínova dorazí do Plzně poprvé v pátek 25. září v rámci pátého kola a první čtvrtinu zakončí Indiáni 23. října na ledě nováčka z Chomutova.

Základní část extraligy začne 11. září a skončí 4. března 2016 a hned 
o tři dny později se rozjedou boje v předkole play-off. Nový mistr bude korunován nejpozději 26. dubna.

Zatím je ale v plném proudu teprve příprava na extraligové boje. Plzeňští hokejisté kroutí čtvrtý týden náročného drilu. „Kluci makají a vše probíhá podle plánu. Musím to zaklepat, ale hráčům se vyhýbají vážnější zdravotní problémy," kvituje s úlevou Michal Straka. „Daří se nám na fotbalových hřištích, vyhráváme, teď to ještě přenést na led," usmívá se kouč.

Do přípravy Škodovky se v týdnu zapojili už také reprezentanti Ján Sýkora a Vojtěch Mozík. U toho však není jisté, zda v Plzni zůstane. O urostlého beka totiž stojí New York Rangers. „Musíme počkat, až Rangers za mořem dohrají a pak se uvidí," uvedl Straka.

Rušno je i kolem útočníka Dominika Simona, který upoutal pozornost výkony na nedávném světovém šampionátu.

Dvacetiletého forvarda si v ruské KHL zamluvila Jaroslavl. Mohl by se stát spoluhráčem Jiřího Novotného. Nebo ne?

„Je to jen informace, že Jaroslavl má na ´Símu´ pro KHL přednostní právo," podotkl Michal Straka. „Hráč je nyní na dovolené, ale pokud vím, tak upřednostňuje zámořskou NHL. Tam draft teprve proběhne, ale já osobně bych měl raději Dominika dál v Plzni," zdůraznil hlavní trenér Škodovky.