"Mám radost, že jsme měli to štěstí a máme krásnou zdravou dcerku. Zároveň mě mrzí, že obě holky zůstávají doma a já jsem v zámoří," uvedl šťastný otec, když se na skok objevil v Plzni.

S přítelkyní jste se rozhodli mít dítě na dnešní dobu v poměrně nízkém věku, co to?
My jsme se nerozhodli. Někdo nahoře to rozhodl za nás (smích).

Byl jste u porodu?
To jsem nestihl. Přítelkyně začala rodit v momentě, když jsem v Nashvillu nasedal do letadla a letěl domů. Já jsem přijel k hotovému (smích). Přítelkyně rodila v Plzni ve fakultní nemocnici. Věděli jsme, že to bude holka, ale i tak jsme měli připravené jméno pro kluka. Jmenoval by se Mathias.

A přibude někdy Mathias?
Dětí chceme mít víc, ale přítelkyně o tom teď nechce ani slyšet. Já bych chtěl mít jednou i syna. Bylo mi řečeno, že mám maximálně ještě dva pokusy (smích).

Co teď s rodinou plánujete?
Hlavně dostat Nellu s maminkou za mnou do Milwaukee. Zatím nám ale nikdo nebyl schopný říci, v jakém věku mohou novorozenci létat, takže uvidíme.

Jaká je šance, že byste si zachytal v NHL?
Malá. Spíš zase budu čekat, jestli se někdo zraní. Nashville sází v bráně na Rinneho s Huttonem, já bych měl být ten třetí. Do budoucna se mnou počítají jako s dvojkou za Rinneho, ale o to místo si musím říct svými výkony na farmě.

Sledujete výkony Plzně?
Samozřejmě. Zatím se klukům daří, ale v extralize je odehráno jen pár kol. Přijdou i horší časy. Tým je ale dobře poskládaný, drží při sobě, takže by to měli zvládnout.

Jak hodnotíte své nástupce
 v brance Škodovky?
Machy (Machovský) je kvalitní brankář. Jen bude třeba, aby se neutavil a měl sílu kluky podržet v důležitých chvílích, kdy to tým bude potřebovat. Patrik Polívka zatím v dospělém hokeji sbírá zkušenosti, ale ukázal, že má našlápnuto správným směrem.